Galatasaray’ın başkan adaylarından Adnan Öztürk, sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekildiğini söyledi.

Galatasaray’da 23 Mayıs’ta yapılacak başkanlık seçimi öncesi sağlık sorunları nedeniyle adaylıktan çekilen Adnan Öztürk, duruma en çok kendisinin üzüldüğünü, başkanlık konusunda fikrinin değişmediğini belirterek, “Ancak Galatasaray’da önümüzdeki günlerde çok şey değişecek” dedi.

Adnan Öztürk, “Galatasaray’ın akıl üretmesi gerekiyor. Ne yazık ki bu akıl üretilirken ben bunda yer alamıyorum. Benim yer alamamam kişiler olarak bir şey ifade etmiyor. Kavgam hep doğruluk, akıl ve dürüstlük üzerinedir. Şu anda en çok üzülen benim. 10 bin Galatasaray Genel Kurul üyesinden bir tanesiyim. Seçimde orada olup oyumu kullanacağım” diye konuştu.

Diğer başkan adayı Dursun Özbek’in çok önemli bir Galatasaraylı olduğunu belirten Öztürk, “Dursun Özbek Anadolu’dan gelerek bulunduğu konuma dişiyle tırnağıyla yükselmiştir. Kendisi beni arayıp geçmiş olsun dileklerini iletti. Ardından ben de onu arayarak adaylıktan çekildiğimi söyledim. Sonra da camiadaki bir çok isme bilgi verdim. Faruk Süren, Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak, Turgay Kıran ve Ahmet Özdoğan’ı aradım” şeklinde ifadeler kullandı.

Doktorların kendisine 6-8 ay sonra eski sağlığına kavuşabileceğini söylediğini vurgulayan Adnan Öztürk, “Aslında her şerde bir hayır vardır. Bu kadar seviliyor ve takdir görüyor olmam çok gururlandırdı. O gurura cevap verememek çok üzdü. Yine eski halime döneceğim, 6 ay boyunca kenarda oturmayacağım, çalışmalarıma devam edeceğim. Galatasaray başkanlığı için düşüncem değişmedi” dedi.

Galatasaray’da kimin başkan olacağının önemli olmadığını belirten Öztürk, “Herkesin kişisel çekişmeleri ve kavgaları bırakması lazım. Galatasaray’da kimseyle problemim yok, Galatasaray’ın durumuyla ilgili problemim var. Bir çok proje üretmiştik, hepsi herkese açıktır. Eğitim Vakfı, Cemiyet; Galatasaray’da şu anda her kurumun tek tek desteğini almak bir şey ifade etmiyor. Galatasaray’ın çıkış reçetesinin hazırlanması lazım, bunu ben hazırlamıştım” diye görüş belirtti.

Sarı kırmızılı kulübün daha fazla bölünmeye halinin olmadığını söyleyen Öztürk, “Derdim şu an başkanlık değil, Galatasaray daha fazla kavga kaldırmaz. Kulübün ihtiyacı olan proje derhal ayağa kalkmak projesidir. Listemdeki isimlerin hiçbiri Galatasaray politikasında olmayan isimlerdi. Onların derdi Galatasaray’ın çıkışıydı. Her zaman kulübün emrindeler” dedi.

Adnan Öztürk, söz konusu aile olunca üzerine düşeni yaptığını söyleyip, “Benim hayattaki sıralamam şöyle: Önce vatanım, sonra ailem, sonra da Galatasaray” diyerek sözlerini noktaladı.(ntvspor)

Önceki İçerikFenerbahçe’de yaprak dökümü… Kuyt’tan sonra bir yabancı daha ayrılık kararı aldı…
Sonraki İçerikGalatasaray, 50. saniyede öne geçtiği maçı galip bitiremedi, Hamzaoğlu “Kazansak iyi olurdu” dedi…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz