Vodafone Arena yılın en iyi stadının seçildiği stadiumDB’de halk oylamasında ilk sırada yer aldı

BÜYÜK BİR HAYALİ GERÇEKLEŞTİRMENİN GURURUNU YAŞIYORUZ”

Tüm dünyada yeni yapılan statlar arasında en iyilerin seçildiği ‘Yılın Stadı’ yarışması halk oylamasında kazanan Vodafone Arena oldu. Yıllar önce Beşiktaşlıları dünyanın en iyi stadına kavuşturacak dev bir projenin hayallerini kurduklarını ifade eden Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, “Şimdi bu hayalin gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu duyuyorum” diye konuştu.

Bu yıl 7’incisi düzenlenen, o sene yapılan en iyi stadının seçildiği stadiumDB’de halk oylamasının şampiyonu Beşiktaş’ın stadyumu Vodafone Arena oldu. Jüri sıralamasında ise Vodafone Arena, Londra Stadyumu’nun ardından ikinci sırada yer aldı.

Dünyanın en iyileri arasında olmaktan büyük gurur duyduklarını belirten Beşiktaş JK Yönetim Kurulu Başkanı Fikret Orman, “Biz yıllar önce Beşiktaşlıları Avrupa’nın en iyi stadına kavuşturacak dev bir projenin hayallerini kurarken, şimdi bu hayalin gerçekleştirmenin onurunu ve gururunu duyuyorum. 2016’nın Nisan ayında 113 yıllık tarihimizde yeni bir sayfa açarak dünyanın en modern stadyumlarından birinin açılışını gerçekleştirdik. Vodafone Arena daha birinci yılını doldurmadan hem eşsiz mimarisi hem de teknik özellikleriyle İstanbul’un önemli bir dokusu haline geldi. Sadece bir stadyum olarak değil aynı zamanda bir eğlence merkezi, konser arenası, yaşam alanı ve moda merkezi olarak konumlandırılarak şehre ve semte hizmet eden çok amaçlı bir şehir kompleksi, bir cazibe merkezi halini aldı. Bu başarımızın takdir edilip ödüllendirilmesinden büyük bir mutluluk duyuyorum. Emeği geçen herkese ve oylamada desteklerini esirgemeyen taraftarımıza da çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Engin Aksoy ise şunları söyledi:

Beşiktaş JK ile 4 yıl önce 150 milyon doları aşan toplam değeriyle sadece Türk spor tarihinin en büyük sponsorluk anlaşmasına değil, aynı zamanda uzun soluklu bir gönül birliğine imza attık. Vodafone Arena, dijitalleşme vizyonumuzun görkemli bir abidesi olarak İstanbul’un ve Türkiye’nin kalbindeki yerini aldı. Mimarisiyle ve altyapısıyla tüm dünyanın beğenisini toplayan bir yapı oldu. Bugün de Vodafone Arena’nın dünyanın en iyi stadyumu seçilmesinin gururunu yaşıyoruz. Tüm Beşiktaş camiasını tebrik ediyoruz.”

JÜRİDEN BÜYÜK ÖVGÜ

Halk oylamasınında ikinci sırayı bu sezon Fenerbahçe’nin UEFA Kupası’ndaki rakibi olan Rus FC Krasnodar’ın stadyumu Stadion FK Krasnodar olurken, üçüncü sırayı Uruguay’ın Penarol takımının stadı Estadio Campeon Del Siglo oldu.

Jüri sıralamasında ise ilk sırada Premier Lig’de yer alan West Ham’ın stadyumu London Stadium yer alırken, ikinci sırada Vodafone Arena, üçüncü sırada ise Stadion FK Krasnodar yer aldı. Jüri sonuçları açıklamasında dünyanın en önemli mimarları Vodafone Arena’ya övgüler yağdırdı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here