Spor basınının duayeni Fehmi Özgüler, Fenerbahçe’ye gözyaşları ile veda eden Volkan Demirel’i yazdı:

Sizlere sorsam, “Volkan Demirel’e ilk Fenerbahçe formasını kim giydirdi” desem içinizden bilen çıkmaz. Volkan Demirel’e ilk Fenerbahçe formasını ben giydirdim. Teknik direktör Ersin Şolpan 20 yıl öncesinde Kartalspor’u çalıştırıyordu. Kartalspor’un devre arasında kamp yaptığı otele gittim. Ersil Şolpan benim çok sevdiğim ve saydığın teknik direktörler sıralamasında ilk beşe girer. Şolpan beni yanına çağırarak, “Fehmi baba kalecimiz Volkan Demirel Fenerbahçe ile anlaştı ve sezon sonunda gidecek” dedi. Sanıyorum Volkan Demirel o yıllarda 20 yaşında birisiydi. Son derece saygılı ve efendiydi.
Şolpan’a “Hocam ben Fenerbahçe forması almaya gidiyorum” dedim. Aldığım Fenerbahçe formasını Volkan Demirel’e giydirerek, Sabah Gazetesi’ne manşet yaptım. Daha sonraki yıllarda Volkan Demirel, Fenerbahçe ve A Milli Takımımızın değişmezi oldu.
Ali Koç’un Başkan olmasında sonra Koç ile Demirel arasında anlaşmazlık yaşandı. Vitor Pereira’nin 4 yardımcısı ile birlikte Fenerbahçe’de göreve gelmesiyle Volkan Demirel’in huzursuz olduğu gözlendi. Eğer Koç, Demirel’i gerçekten çok sevmiş olsaydı, Pereira’ya “Volkan Demirel çok iyi Fenerbahçe’li bize 20 yıl hizmet verdi. Kendisinden yine faydalanmak istiyoruz. Yardımcılarını Volkan Demirel’e göre ayarla” demesi gerekirdi. Bugüne dek Fenerbahçe ayarında takım çalıştırmayan Pereira’nın buna itiraz edecek durumda olamazdı. Çünkü Pereira Fenerbahçe’ye gelmek için can atıyordu. Eğer Koç, Demirel’in gerçekten sevmiş olsaydı karşısına alır, “Volkan biz seni çok seviyoruz ve senden uzun yıllar faydalanmak istiyoruz. Burası senin ikinci evin” demesi gerekirdi. Koç Demirel’in gitmek istemesini fırsat bilerek kapıyı gösterdi. Başka bir deyişle Volkan Demirel’en geç de olsa intikamını almış oldu. Sevgili dostlarım böyle böyle yorumladım. Belki de yorumum yanlış oldu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here