Zarif bir spor adamıydı

BABIÂLİ/İkitelli’nin gazeteci kesiminin önemli bir ‘kıymetlisi’ idi Onur Belge. Önceki gün ikindi namazını müteakip Kınalıada’da toprağa verildi. Kınalıada böyle bir kalabalık görmedi dersek yeridir. Kalp krizi sonucu vefat eden Belge’nin, işsizlik sorununun üzüntüsünü yaşadığı Kınalıada Camisi’nde toplanan meslektaşları tarafından ‘üzüntüyle’ dile getirildiğine tanık olunması hazin bir durumdu.
Bir yakını, “O kadar müdürlük, şeflik yapmasına, TV’lere çıkmasına rağmen bilgi ve becerisine karşın başka bir gelir kaynağı yoktu” dedi. Aziz Yıldırım, Ali Yıldırım, Yemen Ekşioğlu, İlhan Ekşioğlu, Tahir Sarıoğlu, Mustafa Denizli, Nezih Alkış, Niko Kovi, Prof. Dr. Turgay Biçer, Engin Biçer, Naci Arkan, Mehmet Arslan, Deniz Yıldırım, Atilla Gökçe, Mehmet Atalay, Coşkun Türk, Bülent Tuncay dostlarını, Onur Belge’yi yalnız bırakmadılar. Umut Oran da Belge ile yakın arkadaştı. Son yazılarının yer aldığı Aydınlık da tam kadro gelmişti.
Dostlar dedi ki, ‘Kınalıada tarihinde hiçbir zaman böyle bir cenaze töreni görmedi’. Topluluk, dil, din, ırk ayrımı yapılmadan Onur Belge’nin ardından ‘duasını’ yaşlı gözlerle yaptı. Tanju Cılızoğlu onu çok güzel anlattı: “İsmiyle müsemma diye bir deyim vardır; bu Onur kardeşimizdi. Zarif bir aydındı; çağdaş, yurtsever ve her şeyin ötesinde o mutlak bir ‘makul’dü. Son görüşmemizde, meslek yaşamındaki önderi Doğan Koloğlu’nu anmıştık.”
Bedri Rahmi Eyüboğlu, ‘Arkadaş Dökümü’ şiirinde ne demişti:
“Evvela dişlerimiz döküldü /Sonra saçlarımız /Ardından birer birer arkadaşlarımız.”

YALÇIN BAYER- HÜRRİYET

Önceki İçerikTRTSPOR’da İstanbul Müdürlüğü’ne gelen isim belli oldu…
Sonraki İçerikFenerbahçe, 166 milyon euro’luk takım kurdu, 7 bin 500 TL’lik gence muhtaç oldu!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz