Kulübü İkinci Başkanı Hamdi Yasaman, ezeli rakipleri Fenerbahçe’ye ilişkin çarpıcı ifadeler kullandı.

Derin Futbol adlı programa telefonla bağlanan Yasaman, “Bizim yok ama Fenerbahçe’nin şike alışkanlığı var. Mahkeme kararları da var” dedi.

Yasaman’ın “Fenerbahçe’nin şike alışkanlığı var” sözlerine Fenerbahçe’nin eski futbolcusu olan Abdülkerim Durmaz; “Galatasaray’ın 8-0 Zaladlı maçı, Malatya’ya giden arabalar, Song’a verilen ve açıklanamayan para” diyerek karşı çıktı. Hamdi Yasaman ise; “Galatasaray’da şike olmaz. Ben eskisini hakikaten bilmiyorum. Kendiniz için bir şey yapabilirsiniz. Bir kurum için veremezsiniz. Fenerbahçe ve Galatasaray’ı zora sokmamak lazım. Bir kulüp için yapmanız mümkün değil” dedi.

Yasaman programda şunları söyledi:

“Melo, Galatasaraylı taraftarların sevdiği bir oyuncu. Ben hakemlerin bilerek bir şeyler yaptığını düşünmüyorum. Bizim de penaltılarımız verilmiyor. Eğer sezon boyunca bize kırmızı kar çıkmadıysa, fair play ödülünü biz alırız. Federasyon da hakemlerden mutlu değil.”

“PRANDELLI’YE 5 MİLYON EURO, MAALESEF”

“Prandelli’ye 5 milyon euro ödenmemesi için hukuk süreci var. Dava iyi bir hukukçuya verildi. O bizi savunacak. Bizim kürsüden, Galatasaray’dan bir arkadaşa verildi. Futbolcu ve teknik direktör lehine sonuçlar çıkıyor maalesef. Bizim uygulamadığımız prosedürler var. Maalesef başkan yapın deyince oluyor böyle şeyler. 3 milyonluk bir çözüm bulduysalar, benden o arkadaşlar 1’er milyon euro versin dedim.”

“FİKİRLERİMİZ AYRILMIŞ VAZİYETTE”

“Dursun Özbek ile karşılıklı aynı masada yemek yedik ama fikirlerimiz ayrılmış vaziyette. Biz işimize geri döneceğiz. Bu iyi bir deneyim oldu. Galatasaray’ın bazı şeylerini gördüm. Aslında hakikaten Türk futbolunda yapılması gereken çok şey var. Hukuki açıdan yine hizmet edeceğim. Bu kısa dönemde iki konferans verdim. Spor hukuku önemli. Hukuku egemen kılmak lazım, burası da önemli. Bu meseleyi de öğrenmiş oldum.”

“IBRAHIMOVIC’LE İLGİLİ BİR ŞEY OLMADI”

“Ibrahimovic’le bir şey olmadı. Seçim spekülasyondunu. Kurumsal yapı olmadığı için böyle şeyler olabiliyor. Bir araştırma yapılmamış, gündeme gelmemiş. Bir menajer geliyor, size bir şey empoze ediyor, methediyor, siz de iyi bilmediğiniz için kanıyorsunuz. Menajerlerin oyuncağı olunmuş, ben bunu görüyorum. Arada bazı şaibeler oluyor, şu aldı, bu aldı deniyor. Ben biraz mücadele ettim bu durumla. Transfer politikamız veya raporumuz olmadı. Öyle bir araştırma yapmadık, çünkü öyle bir alışkanlık yok. Ben Galatasaray futbol idarecilerinden bir rapor istedim durumla alakalı, yazılı mı sözlü mü diyorlar. Rapor yazılı olur.”

“GALATASARAY’DA KİŞİSEL BİR YÖNETİM VAR”

“Bazı şeylere üzülüyorum. Bilmeseydim daha mutlu olurdum. Bilince mutsuz oldum. Yapısal problemlerin, Türk futbolunun gelirinden ve Galatasaray’daki durumdan. Kişisel bir yönetim olduğu için üzüldüm. Kurumsal bir yönetim olması lazım, SPK bunu gerektiriyor. Finansal Fair Play bunu gerektiriyor. Aslında kurumsal yönetim ilkeleridir. Galatasaray aslında bir kurum diyorlar. Galatasaray bir kurum tabii ama şirket gibi yönetilmesi gerekiyor. Bu ilkeler ayrı bir şey. Galatasaray’da bunu yerleştiremedik.” (Beyaz TV)

Önceki İçerikMedyada büyük birleşme… İki grup aynı çatı altında buluşmaya hazırlanıyor…
Sonraki İçerikSelçuk İnan, iğneyle maça çıkacak: 31 hafta oynamışım, derbi de mi oynamayacağım…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz