Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) 2017 faaliyet programında yer alan “TYF Türkiye Şampiyonası”nda 420-470, Pirat, Laser Standard ve Finn sınıflarının şampiyonları Çeşme’de belli oldu.

420 genelde Deniz Saltık-Aylin Tezol, 470 genelde Tora Kutoğlu-Bora Kütük, Laser Standard genelde Mustafa Çakır, Laser Standard gençte Berkay Abay, Pirat genelde Murat Suntay-A. Hüseyin Yanardağ, Finn genelde Mehmet Arif Erdem, RS:X erkekte Onur C. Biriz, RS:X genel ve RS:X kadında Dilara Uralp, RS:X genç erkekte Luis Göktepe, RS:X genç kızda Derin Günenç, RS:One erkeklerde Nikita Chetvernya, RS:One kadında Arya Şener, RS:One kadında Arya Şener, Techno293 U13 genel ve kızda Merve Vatan, Techno293 U15 genelde Miray Şakı, Techno293 U15 kızda Nehir Helvacıoğlu, Techno293 U17 genelde Batuhan Arslan, Techno293 U17 kızda Eda Yavuz Türkiye Şampiyonluğu unvanını hak ettiler.

 

Türkiye’nin en iyi yelkencileri İzmir’de belli oldu. Türkiye Yelken Federasyonu’nun (TYF) 2017 faaliyet programında yer alan, yelkende şampiyonların belirlendiği ‘TYF Türkiye Şampiyonası’nda ilk haftada belli olan Optimist, Laser 4.7 ve Laser Radial sınıflarından sonra 420-470, Pirat, Laser Standard, Finn, RS:X, RS:One ve Techno293 sınıflarında da mutlu sona ulaşanlar belli oldu. Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü’nün ev sahipliğinde gerçekleştirilen yarışlar sonrasında şampiyon olan sporcular kupalarına kavuştu.

TYF Türkiye Şampiyonası’nın ikinci haftasında sınıfların podyumları şu şekilde oluştu:

420 GENEL

  1. Deniz Saltık-Aylin Tezol Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü

  2. Tansu Emir Şarlak-Atıl Api İstanbul Yelken Kulübü

  3. Arman Tıhmınlıoğlu-Ferit Arman Çavdar Solo Yelken İhtisas Kulübü

420 KIZ

  1. Deniz Altık-Aylin Tezol Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü

  2. Begüm Böke-Zeynep Koçyiğit Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

420 GENÇ

  1. Deniz Altık-Aylin Tezol Gökova Yelken Kulübü-Çeşme Yelken Kulübü

  2. Tansu Emir Şarlak-Atıl Api İstanbul Yelken Kulübü

  3. Arman Tıhmınlıoğlu-Ferit Arman Çavdar Solo Yelken İhtisas Kulübü

470 GENEL

  1. Tora Kutoğlu-Bora Kütük Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

  2. Sergen Birincioğlu-Fırat Şahin Ferdi-Gökova Yelken Kulübü

  3. Yücehan Aslan-Alaatin Kartal Gökova Yelken Kulübü

470 GENÇ

  1. Sergen Birincioğlu-Fırat Şahin Ferdi-Gökova Yelken Kulübü

  2. Yücehan Aslan-Alaatin Kartal Gökova Yelken Kulübü

  3. Uğur Esen-Ömer Olgaç Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

LASER STANDARD GENEL

  1. Mustafa Çakır Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

  2. Berkay Abay Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

  3. Mehmet Duran Dinç Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

LASER STANDARD GENÇ

  1. Berkay Abay Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

  2. Mehmet Duran Dinç Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

  3. Haydar Baran Dinç Marina Dragos Yelken ve İhtisas Kulübü

PİRAT GENEL

  1. Murat Suntay-A. Hüsen Yanardağ İstanbul Yelken Kulübü

  2. Haluk Suntay-M.İrfan Gezici İstanbul Yelken Kulübü

  3. Burak Cora-Cihan Güvenç Fenerbahçe Doğuş Yelken Şubesi

FİNN GENEL

  1. Mehmet Arif Erdem Kalamış Yelken Kulübü

RS:X ERKEK

  1. Onur Cavit Biriz Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

  2. Özgür Can Doğan Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

  3. İsa Pamir Saçkan Ferdi

RS:X GENEL

  1. Dilara Uralp Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

  2. Luis Göktepe Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

  3. Murtaza Berkay Okumuş İçdaş Spor Kulübü

RS:X KADIN

  1. Dilara Uralp Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

  2. Derin Günenç Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

RS:X GENÇ ERKEK

  1. Luis Göktepe Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

  2. Murtaza Berkay Okumuş İçdaş Spor Kulübü

  3. Bora Şen A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

RS:X GENÇ KIZ

  1. Derin Günenç Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

RS: ONE ERKEK

  1. Nikita Chetvernya Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

  2. Bora Mert Volkan Türk Balıkadamları Spor Kulübü

  3. Yağış Ege Küçükaydın Türk Balıkadamları Spor Kulübü

RS: ONE KADIN

  1. Arya Şener A.R.M Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-13 GENEL

  1. Merve Vatan İçdaş Spor Kulübü

  2. Sezer Tuğçe Akyıldız İçdaş Spor Kulübü

  3. Alexandra Louisa Schmidt Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

  4. Mert Özgü Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

  5. Alaz İneler A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-13 KIZ

  1. Merve Vatan İçdaş Spor Kulübü

  2. Sezer Tuğçe Akyıldız İçdaş Spor Kulübü

  3. Alexandra Louisa Schmidt Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

TECHNO293 U-15 GENEL

  1. Miray Şakı İçdaş Spor Kulübü

  2. Dora Derinler Megapol Yelken ve Windsurf Kulübü

  3. Toprak Nardalı A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

TECHNO293 U-15 KIZ

  1. Nehir Helvacıoğlu İçdaş Spor Kulübü

TECHNO293 U-17 GENEL

  1. Batuhan Arslan A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

  2. Bora Vural A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

  3. Jeremy Berke Zalma Galatasaray Kulübü Yelken Şubesi

TECHNO293 U-17 KIZ

  1. Eda Yavuz A.R.M. Urla Yelken Gençlik ve Spor Kulübü

  2. Ayşe Zeynep Türkoğlu İçdaş Spor Kulübü

  3. Ayşe Su Aygüven Çeşmealtı Rüzgar Sörfü Kulübü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here