Terraneo ipin ucunda

F.Bahçe’de üst üste gelen kötü sonuçlar, Sportif Direktör Giuliano Terraneo’nun koltuğunu sallamaya başladı

Fenerbahçe’de transfer döneminin popüler ismi Sportif Direktör Giuliano Terraneo, şimdilerde sarı-lacivertli yöneticilerin hedefi konumunda. Nani ve Van Persie gibi önemli transferlere imza attıran Terraneo, üst üste gelen kötü sonuçlar sonrası bazı yöneticilerin sert eleştirilerine maruz kaldı. Terraneo’nun sportif direktörlüğe getirilmesine iki yönetici en başından karşıydı!.

SANKİ PARAYI KENDİ VERİYOR
Bu yöneticiler “Terraneo ne yapıyor ki? Parasını kulüp veriyor, adam oyuncu transfer ediyor. Sonra ‘Terraneo işi bitirdi’ deniyor. Parasını verdikten sonra alınmayacak oyuncu yok” diyerek başta Başkan Aziz Yıldırım olmak üzere herkesi etki altına almaya çalıştı. Yaz aylarında sürekli bu tip söylemlerle kulüp içinde ismi yıpratılan İtalyan, önce yardımcısı görevden alınarak zor durumda bırakıldı.

İKİNCİ DARBE PEREİRA’DAN
Galatasaraylı olduğu iddiaları nedeniyle Terraneo’nun yardımcılığını yapan Kazım Avcı, göreve geldikten 1 ay sonra kovuldu. Avcı operasyonuyla yıpratılan Terraneo’ya, ikinci büyük darbe Pereira seçimi nedeniyle geldi. Ligin henüz 4. haftasında oynanan Kasımpaşa maçı esnasında bir yöneticinin söyledikleri, oldukça tartışılacak cinstendi… Bu yönetici “Beşiktaş transferde neredeyse hiç para harcamadan sezonu açtı. Onların bile oturmuş bir sistemi ve kimliği var. Ama bizim ne oynadığımız bile belli değil.”

KULAĞINDAN TUTAR ATARIM
En sonunda Başkan Aziz Yıldırım’ın, gazetelerde çıkan “Terraneo’dan yönetime Samandıra’ya girme yasağı” haberlerini görmesi işin tuzu biberi oldu. Başkan kulüpte yapılan bayramlaşmada gazetecilerle sohbet ederken “Beni Samandıra’ya almayacak adamı kulağından tutar atarım” dedi. Önceki gün de teknik direktör Vitor Pereira ile bir araya geldi.

BAŞKAN İPLERİ ELİNE ALACAK
İşte tüm bu gelişmeler sonrası, Başkan Aziz Yıldırım ile Giuliano Terraneo ilişkisi ‘pamuk ipliği’ kıvamına geldi. Kulislerde yapılan yorumlar, “Başkan, ‘her şeyi Terraneo’ya bıraktım’ dedi ama takımın gidişatına dayanamadı. Pereira ile görüşmesi ipleri tamamen eline alacağına işaret. Başkan yakında Samandıra’ya da çıkarma yaparsa kimse şaşırmasın” şeklinde…

SICAK PARA İÇİN SATIŞ
Fenerbahçe Spor Kulübü piyasa şartlarına göre hisse satışı yapabileceğini duyurdu. Piyasa şartlarının uygun bulunması halinde bir veya birden fazla defada sahibi olduğu Fenerbahçe Futbol A.Ş. paylarında 14 Ekim tarihine kadar satış yapabileceğini duyurdu. (sabah)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here