Eski milli futbolcu Yıldıray Baştürk, Burak Yılmaz’ın Mesut Özil’e dair açıklamaları hakkında konuştu:

“Türkiye için büyük bir transfer. Mesut 31-32 yaşında değil, belki 2 sene sonra Türkiye’ye gelir diye düşündüm. Tabii Arsenal’de kadro dışı kalınca tercih etti. Bir ABD vardı gidebileceği. Türkiye’de bulunduğu ortamlarda Fenerbahçe ile bağlantı oluştu. Fenerbahçe’yi tercih etti. 

“ALMANYA’DA GENÇ ÇOCUKLARA BASKI”

Bir Türk’ün Alman Milli Takımı’nda oynayabileceğini o dönemde kimse düşünemiyordu. Ben çok erken Türkiye Milli Takımı’na seçildim. Tüm yaş gruplarında oynadım. Sadece Türkiye vardı bizim düşüncelerimizde. Kulüpler genç çocuklarımıza baskı yapıp, Almanya Milli Takımı’na kazandırmak istiyor. Önünü açılmasını istiyorsan Alman Milli Takımı’nı seçmelisin diyordu. 

“BURAK YILMAZ BİR YÖNÜYLE HAKLI”

“Bir yönüyle Burak Yılmaz haklı. Mesut şimdi Almanya değil de Türkiye Milli Takımı’nı seçseydi bu ilgiyi görür müydü? O tartışma konusu. Orada yanlış ifade var. Şöyle ki; Türk Milli Takımı’nda oynamış gurbetçilerimiz de var. Nuri Şahin var mesala. Onunla ilgili, Türkiye’de oynayan gurbetçilerimize basında yer verilmediğini gördük. Burak’ın kötü niyeti yok. Karakteri ve futboluyla ilgili kötü bir şey demedi.”

“FENERBAHÇE AÇISINDAN ÇOK ÖNEMLİ BİR TRANSFER”

“Fenerbahçe açısından çok önemli bir transfer. Hem taraftar, hem Türk insanına ne kadar büyük transfer yaptıklarının belgesini söylemek istiyor Fenerbahçe kulübü. Büyük bir transfer. Fenerbahçe ve Mesut Özil’e hayırlı olsun. İnşallah başarılı olur.” (tv100)

Önceki İçerikFenerbahçe’nin 22 gol yemesi normal değil… Mesut en iyi 10 numaralardan biri… Erol Bulut, A Spor’a konuştu
Sonraki İçerikDiyarbekirspor, şehit edilen Ali Gaffar Okkan’ı vefatının 20. yılında andı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz