Almanya’da doğup, büyüyen, eski milli futbolcu Yıldıray Baştürk, Mesut Özil’in Türk futbol tarihinin en iyi transferi olduğunu söyledi. 
AVRUPA KUPALARINDA BAŞARILI OLMAK İÇİN FENERBAHÇE’YE GELDİ Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Baştürk, “Mesut’un çocukluğundan bu yana Fenerbahçeli olduğunu biliyorum. Benim için sürpriz olmadı. Fenerbahçe’ye transfer olacağını biliyordum. MLS’e mi gidecek, Türkiye’ye mi gidecek şeklinde ikili bir ayrım vardı önünde. Son dönemde Türkiye’ye çok fazla gelip gitmeye başlamıştı.  Belki bir iki sene öncesinde İngiltere’de devam etmek ya da ABD’ye gitmek istiyordu. Ama son 2 sene fikirlerini değiştirdi. Eşi İstanbul’da yaşamayı çok istiyordu. Bence bu iş çok büyük etkendi. Fenerbahçe’de başkan Ali Koç ve sportif direktör Emre Belozoğlu ile bir vizyon belirlediler. Avrupa’da Fenerbahçe’yi başarılı yapmak istiyorlar. Mesut bu amaçla geldi. Tabii ki Acun Ilıcalı’nın da büyük bir etkisi oldu” dedi.  
EN İYİ TRANSFER Yıldıray Baştürk, “Kariyer açısından, marka açısından Türk futbol tarihinin en iyi transferi Mesut Özil. Kariyer ve marka açısından bugüne kadar Mesut’tan daha iyisi yok. 32 yaşında, çok ileri bir yaştı olmadığı için bence Mesut bir numara… Mesut Özil, Roberto Carlos ve Dider Drogba bence Türk futbol tarihinin en iyi 3 transferi…” şeklinde konuştu. 
ALMAN MİLLİ TAKIMINA DÖNMEZ Mesut’un Alman milli takımına dönme olasılığı hakkında da konuşan Yıldıray Baştürk, “Ben artık Mesut’un Alman milli takımına döneceğini düşünmüyorum. İpler koptu, Alman takımı yeni bir jenerasyon oluşturdu.  Löw yeni bir döneme gireceğini söyledi.  Löw olduğu sürece, bence Mesut, Alman milli takımına dönmez; çünkü Löw yeni oyuncularla devam edeceğini söyledi” dedi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here