TFF Başkanı Yıldırım Demirören, İDDAA ihalesinin kendisine verilmesinin kesinleşmesinin ardından başkanlık görevini bıraktığını açıkladı… İDDAA ihalesinde Turkcell/inteltek grubu Demirören’in ABD’li ortağının vasıflarının sözleşme için yetersiz olduğunu belirtetek itiraz etmişti. Demirören grubu bu krizi, Şansal Büyüka’nın oğlu Hazar Büyüka’ya ait misli.com’u bünyesine katarak aştı.

Haziran ayında yapılacak seçimler öncesi istifa eden Yıldırım Demirören’in yerine Hüsnü Güreli göreve vekalet edecek.

TFF Başkanı Yıldırım Demirören, yaptığı açıklamada “26 Şubat 2012’den beri sürdürmekte olduğum Türkiye Futbol Federasyon Başkanlığı’ndan İDDAA, Misli.com’un Demirören Holding bünyesine katılımından ve sözleşmelerin devri yasal olarak tamamlandığından dolayı görevimden istifa ediyorum.

Bugüne kadar şerefle ve gururla taşıdığım bu milli görevi Türkiye ve Dünya kamuoyunda tartışmalara mahal bırakmamak ve gölge düşürmemek gerekçesi ile bu kararı almış bulunmaktayım.

Yedi yıl boyunca Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevimde başta Sayın Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a desteklerinden ve güveninden dolayı teşekkür ediyorum.

Ve birlikte çalıştığımız tüm Spor Bakanları’na, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, Kurullarda görev yapan tüm başkan ve üye arkadaşlarıma, Milli Takım Teknik Direktörleri ve oyuncularına, bu yolda desteğini esirgemeyen tüm Kulüp Başkanları ve Yönetim Kurulu Üyeleri’ne, Spor Camiasına, medyamıza çok teşekkür ediyorum.

Kamuoyuna en derin saygı ve sevgilerimle arz ediyorum.

Haziran’da yapılacak seçimlere kadar TFF Yönetim Kurulu Üyesi Hüsnü Güreli başkanlığa vekalet edecek.” ifadelerini kullandı.

İBRE SERVET YARDIMCI’YI GÖSTERİYOR

3 Haziran’da seçimde en güçlü olasılığın Servet Yardımcı olduğu konuşuluyor. TFF başkan yardımcısı Servet Yardımcı’nın bir süredir başkanlığa hazırlandığı biliniyor. Adı geçen diğer bir isim Nihat Özdemir’in şansının ise çok düşğj olduğu belirtiliyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here