Yılmaz Vural’dan Tudor yorumu

“Tudor’un yaptığı etik”

“Burada tek suçlu Tudor ile böyle bir sözleşme imzalayan Karabükspor Yönetimi”

Yılmaz Vural, Igor Tudor’un Karabük’ü bırakıp Galatasaray’a gelişinin “etik” olduğunu söyledi.
BİP uygulamasında yer alan “10 numara muhabbet” kanalında futbola dair yaptığı açıklamalar ile gündem oluşturan tecrübeli teknik adam Yılmaz Vural, yine önemli açıklamalarda bulundu.
Taraftarlardan gelen soruları cevaplayan tecrübeli teknik adam, Igor Tudor’un Karabükspor’dan ayrılarak Galatasaray’ın teknik direktörü olması hakkında da yorumda bulundu.

“SUÇLU TUDOR DEĞİL, KARABÜKSPOR YÖNETİMİ”

Tudor’un yaptığı davranışın etik olduğunu belirten Yılmaz Vural şunları söyledi:
“Tudor sözleşmesine 150 bin Euro verirse gider diye madde koydurmuş. Burada Karabük Yönetimi bunun gitmesine müsaade ediyor. O parayı getirirsen git demişler. Sözleşmesinde bu var mı? Var.O zaman biz ne etiğinden bahsediyoruz. Şimdi tabi işin duygusal tarafı var. Karabükspor taraftarı baş tacı ettikleri, onlar için ilah konumuna getirdikleri bir antrenörü bir anda nasıl onları bırakıp gittiklerini gördü. Ama burada en suçlu olan Karabükspor yönetimi sonuçta Hoca ile bu sözleşmeyi yapanlar ve imzalayanlar onlar. Bu maddeyi sen niye koydurdun onu düşünmeleri gerekir. Tabi muhtemelen Karabükspor yönetimi de Tudor’un bu kadar başarılı olacağını düşünmüyordu. Ayrıca Tudor açısından da düşününce yaptığı davranış doğal bence. Sonuçta kim hangi meslekte olursa olsun bir üst kademeden bir teklif gelirse gitmek ister ve gider de yani. İşte burada kulüplerimiz bunları düşünerek hareket ederse iyi sözleşmeler yaparlarsa kimse gidemez ama sen bu tarz sözleşme imzalarsan adam da gider elin kolun bağlanır”
Yılmaz Vural bu hafta Süper Lig’de zirveye oynayan takımların maçlarını da değerlendirdiği konuşmasında, haftanın kazanmaya en yakın takımının Beşiktaş olduğunu söyledi. Akhisar Belediyespor’un kolay lokma olmadığını belirten Yılmaz Vural yine de kendi sahasında Beşiktaş’ın kazanacağını belirtti.

Önceki İçerik34’lük yıldıza yeni sözleşme… Atiba’ya sözleşme umudu…
Sonraki İçerikGençlerbirliği oğul Cavcav’a emanet…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz