Spor basınının duayeni Fehmi Özgüler, Yücel İldiz’in Denizlispor’dan gönderilme şeklini eleştirdi:

Denizlispor Başkanı Ali Çetin, teknik direktör Yücel İldiz’e ayıp etti. Denizlispor, geçtiğimiz sezon ligde oynadığı oynadığı ilk maçta 4 galibiyet, 1 beraberlik ve 3 yenilgi alınca, teknik direktör Osman Özköylü ile yollar ayrılırken, bu göreve Yücel İldiz’i getirmişti. İldiz ile başarılı performans gösteren Denizlispor, aldığı başarılı sonuçlardan sonra Türkiye Süper Ligi’nin yolunu tuttu.

Sezon başında Yücel ile tekrar çalışma kararı alan Denizlispor, lige Galatasaray ve Antalyaspor galibiyetleriyle başladı. Yeşil-Siyahlılar, daha sonra oynadığı 5 karşılaşmada 3 yenilgi ve 2 beraberlik alınca huzursuzluk başladı. Bu başarısızlığın faturasını teknik direktör Yücel İldiz’e çıkarmak çıkarmak isteyenler bile vardı.

Teknik direktör Yücel İldiz’in arkasında olduğunu söyleyen Denizlispor Başkanı Ali Çetin, sabah verdiği demeçte, “Başarısızlığın nedenini bulmamaz gerekir. Hoca bizim babamız. Allah oldan bin kere razı olsun.Üç maç kaybettik diye Yücel Hocaya, ‘Haydi güle güle’ deme şansımız yok” demişti.

Bu sözlerin sahibi Denizlispor Başkanı Ali Çetin, tükürdüğünü yalayarak Yücel İldiz’in görevine son verdiklerini söylemesine bir anlam veremedim. Yücel İldiz, Denizlispor’a nasıl geldiyse, gün olacak öyle gidecek. Ama şekil son derece yanlış. Yücel İldiz’i çağırır anlaşır adam gibi gönderirsin. Sabah başka konuşan, akşam ise tersini yapan Ali Çetin başkana hiç de yakışmadı. Daha doğrusu Ali Çetin, Yücel İldiz’e ayıp etti. İldiz’de bu yapılan hareketi haketmedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here