Atçılık camiasının ünlü ismi ve TJK TV yorumcusu Zadik Gökoğlu, Futbolmedya Youtube kanalına konuk oldu. At yarışlarının hemen başlatılması gerektiğini belirten Gökoğlu çarpıcı açıklamalar yaptı:

“20 Mart’ta yarışlara ara verildi. İzmir derbisi yarışları vardı ve İzmir’deydim. Müthiş bir çalışma vardı. Hipodrom hijyen olarak eksiksizdi. Sadece İstanbul ve İzmir değil TJK’nın 9 hipodromunda da aynı güvenli ortam söz konusu. Ama buna rağmen yarışlara ara verildi.

“Atçılık camiası büyük bir aile. 200 binden fazla insan bu işten ekmek yiyor. İki aylık bir ara bu insanları çok zor durumda bıraktı. Artık yarışların başlaması gerekiyor. Almanya başladı. Fransa 3 gün önce başladı. Hong Kong başlıyor. Amerika’da da yarışlar yapılıyor. Atlar padoğa gelmiyor. Herkes maske takıyor. Güvenlik 10 numara. At yarışlarında hijyen ve güvenlik sorunu yok. Türkiye’de de yarışlaren geç 1 Haziran’da başlamalı. Atçılık camiasının yarım gün bile beklemeye tahammülü kalmadı.

“Atların evde kalayım, ayağımı uzatayım gibi bir durumları yok. Her gün antrenman yapıyorlar. 500 kiloluk bu dostlarımızın koşmaya ihtiyaçları var.

“At yarışları spor olarak görülmüyor. Spor Bakanlığı’na değil Tarım Bakanlığı’na bağlı. Yarışları başlatma konusunda TJK tedbirini de aldı. Adana’da koşan at ve jokeyler Adana’da kalacak, şehir şehir dolaşmayacak. İstanbul’daki İstanbul’da kalacak. Her şey hazır. Bugün deseler bugün başlayabilir yarışlar. Ve bir an önce başlamalı artık.

“Ganyan bayilerindeki kalabalıktan çekiniliyor deniyor. TJK bunun da tedbirini aldı. Makinalar kapıya taşındı, içeriye insan alınmayacak ve kuponlar kapı önünde sosyal mesafe dikkate alınarak alınacak.”

Gökoğlu, futbolla ilgili de görüşlerini paylaştı👇

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here