Kapıdaki tehlike

Galatasaray Kulübü’nün eski yöneticilerinden Ahmet Özdoğan, 5 yıl üst üste zarar etmesi durumunda Sportif AŞ’ye SPK tarafından başkalarının atanacağını açıkladı

Son kongrede Dursun Özbek’e rakip olan Galatasaray’ın eski yöneticilerinden Prof. Dr. Ahmet Özdoğan, sarı-kırmızılı kulübün başında UEFA’nın denetiminden daha büyük bir sorun olduğunu söyledi. Galatasaray’ın gündeminde eski başkanların yarattığı polemiğin olduğunu ama ortada çok daha önemli sorunlar bulunduğunu belirten Özdoğan, “Eğer Galatasaray böyle zarar etmeye devam ederse yönetilemeyecek duruma gelir. Sermaye piyasası kanunlarına göre 5 yıl üst üste zarar ederseniz ‘A Grubu’ hisse dediğimiz imtiyaz ortadan kalkmış oluyor. Sermaye piyasası istediği insanları Galatasaray’ın Sportif A.Ş’sine atama hakkına sahip oluyor” dedi.

galatasaray-ba-kan-adayi-ozdogan-ibrahimovic-i-transfer-etmek-kolay

Satarak olmaz
Özdoğan sözlerine şöyle devam etti: “Bizim için UEFA’dan önce bu çok önemli. Bunu yapabilmek için elimizdeki yıldızları satarak, nasıl seyirci artacak, nasıl sponsorluk artacak? Bunu hep söyledik, 250 milyon dolar gelir olmadığı sürece Galatasaray oyuncularını satmak zorunda kalır. Dursun Özbek, Galatasaray’da yeni değil. Daha önce mali kurulda da görev aldı. Problemler gelirleri arttırmamaktan kaynaklanıyor.” (radyospor)

Önceki İçerikGomez, “Issız adaya düşersem yanımda Sergen olsun isterim” dedi!
Sonraki İçerikFatih Terim’den itiraf: Evde imparator yok, imparatoriçe var…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz