Galatasaray yenilenen salonuna kavuştu!

Galatasaray’da voleybol şubesinin kullanımı için yenilenen Daikin Park salonunun açılışı yapıldı.
Sarı-kırmızılı kulübün bünyesine katılan Taçspor Kulübünün Ataşehir’deki tesisleri içinde yer alan salonun açılışında, Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Özkan Mutlugil, sarı-kırmızılı yöneticiler Cengiz Özyalçın, Nasuhi Sezgin, Ural Aküzüm, Ali Yüce, Burçin Aslan ve Selim Arda Üçer de hazır bulundu.

Dursun Özbek, salonun yenilenmesinde emeği geçenlere teşekkür ederken, “Taçspor Kulübü çok köklü bir kurum. Galatasaray’la birleşmesinden de güzel bir meyve ortaya çıktı. Bu tesis, spor okullarımıza ve voleybol A takımlarımıza hizmet verecek” dedi.

MUTLUGİL: BİZLER İÇİN ÇOK MUTLU BİR GÜN
Türk voleybolunun hizmetine yeni bir tesis katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren TVF Başkanı Özkan Mutlugil, “Bizler için çok sevindirici bir gün. Burada çok önemli bir iş birliği var. Bu tesis Türk sporu ve voleybolu adına çok efektif bir şekilde kullanılacak. Ayrıca Galatasaray’dan bir de ricam var. Galatasaray Voleybol Okulları’nın tüm Türkiye’ye yayılmasını istiyoruz. Çünkü voleybola başlangıç yaşını 6’ya çekme hedefimiz var” değerlendirmesini yaptı.

tacspor_acilis_140216

ALİ YÜCE: YENİ ŞAMPİYONLAR YETİŞECEK
Öte yandan, Galatasaray Kulübünün voleybol şubesinden sorumlu yönetim kurulu üyesi Ali Yüce, “Bu tesiste şampiyon sporcu ve takımların yetiştirilmesine devam edilecek. A takımlarımız ve altyapımız burada çalışmalarını sürdürecek” ifadelerini kullanırken, Taçspor Kulübü Başkanı ve Galatasaray Yönetim Kurulu Üyesi Ural Aküzüm ise sarı-kırmızılı kulübün voleybol merkezi olarak bu tesisin kullanılacağını aktardı.

KAPASİTESİ BİN 200’E ÇIKARILDI
Daikin Park adıyla hizmete sokulan salon, Galatasaray Kulübünün voleybol şubesine her yönüyle hizmet verecek.
Galatasaray HDI Sigorta ve Galatasaray Daikin takımlarının maçlarına ev sahipliği yapacak olan salon, resmi müsabakaların oynanabileceği standartlarda baştan sona yenilenirken, eklenen tribünlerle toplam seyirci kapasitesi bin 200’e çıkarıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here