Ötenazi kararı alan Brugge taraftarı son kez yeşil sahaya çıktı

Belçika ekiplerinden Club Brugge taraftarı olan Schoonbaert, ötenazi kararı aldı. Kızıyla birlikte sahaya çıkan taraftara, 20 bin kişi gözyaşlarıyla veda etti.

Tedavisi mümkün olmayan bir hastalığın pençesinde olan ve bu nedenle ötenazi kararı alan fanatik bir Brugge taraftarı, sırf takımını son bir kez daha izleyebilmek ve o stadın havasını soluyabilmek için, zehirli iğneyle hayatına son verileceği ötenazi kliniğindeki ölüm randevusunun tarihini erteledi.

Kızıyla yeşil sahaya çıktı

Beşiktaş’ın 12 Mart’ta çıkacağı Jan Breydel Stadı’na 7 yaşındaki kızı Dina ile birlikte gelen Lorenzo Schoonbaert (41), Club Brugge’ün Mouscron-Peruwelz’e karşı oynayacağı maçı izledi ve ertesi gün de zehirli iğneyle uyutuldu.

Tribünleri hınca hınç dolduran 20 bin kişinin duygu yüklü vedasıyla neye uğradığını şaşıran Lorenzo Schoonbaert, kızıyla birlikte bir süre stadın çimlerinde gezinerek taraftarlara el salladı.

20 yılda 37 ameliyat

Son 20 yıl içinde 37 ameliyat geçiren ve doktorların “Artık yaşayamaz” dediği Lorenzo, kendisini ”Asla Yalnız Yürümeyeceksin” pankartlarıyla karşılayan taraftarları görünce, “Bu kadar dokunaklı bir veda beklemiyordum” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here