Türkiye Jokey Kulübü tarafından düzenlenen 4. Özgecan Aslan Koşusu, Adana Yeşiloba Hipodromu’nda gerçekleştirildi

Türkiye Jokey Kulübü (TJK) tarafından kadına yönelik şiddete dikkat çekmek amacıyla düzenlenen “Özgecan Aslan Koşusu” bu yıl 4. kez Adana Yeşiloba Hipodromu’nda “Unutmadık” sloganıyla gerçekleştirildi.

Türkiye Jokey Kulübü’nün önemli sosyal sorumluluk projeleri arasında yer alan “Özgecan Aslan Koşusu”, “Kadına şiddete son” çağrısıyla toplumda kadın olmanın önemine vurgu yaparak, kadına yönelik şiddet konusunda bilinç ve farkındalık geliştirmek amacıyla koşuldu. 6 Mart Salı günü yapılan koşuya; Türkiye Jokey Kulübü’nün yeni başkanı Serdal Adalı ve yeni Yönetim Kurulu üyeleriyle birlikte Özgecan Aslan’ın Ailesi de katıldı.

TJK Başkanı Serdal Adalı:Bugün burada, kulübümüzün önemli bir sosyal sorumluluk projesinin sürekliliğine olan inancımızı ve çok önemsediğimiz bu sosyal sorunumuzla ilgili hassasiyetimizi göstermek için sizlerle bir aradayız. Atlarımız birazdan Adanamızda piste çıkacak ve Rahmetli Özgecan Aslan kardeşimizle özdeşleşen, toplumumuzun kanayan yarasına dikkat çekerek farkındalık yaratmak üzere; 4. kez “Kadına Şiddete Son” demek için koşacak. Tüm kalbimle, şiddetin her türlüsünün ama özellikle de kadına şiddetin son bulmasını, şiddetin hiçbir zaman, hiçbir sorunun çözümü olmadığının ve olamayacağının unutulmamasını diliyorum” dedi.

Özgecan Aslan Koşusu’nu PADRINO kazandı

6 Mart Salı günü Adana Yeşiloba Hipodromu’nda 4+ yaşlı 6 safkan İngiliz atının, kum pistte 1200 metre mesafede birincilik mücadelesi verdiği ve bu sene dördüncüsü düzenlenen Özgecan Aslan Koşusu‘nu (KV-8/S); Kamil Arda tarafından yetiştirilen,Başak Milli‘nin sahibesi olduğu PADRINO (Okawango – Venedik / Always A Classic) isimli safkanı, jokeyi Mücahit Bayır ile kazandı. 5 yaşındaki al erkek safkan bu önemli koşuyla birlikte 25. startında 7. birinciliğine ulaşmış oldu.

Birincilik ikramiyesinin 66.500 TL olduğu koşuda; ikinciliği SPARTACUS (Mountain Cat-Rose Of The Boss/Tobouggr) isimli safkan elde ederken, RUNNER BULL (Victory Gallop-Sun Cat/Mountain Cat) üçüncü, OĞLUM BERATIM (Dai Jin-Sly/Monsun) da dördüncü olarak koşudan ayrıldılar.

Koşuyu kazanan PADRINO için bitiriş derecesi. 1.14.13 olurken, farklar 4 Boy – 2,5 Boy – Uzak şeklinde gerçekleşti.

Düzenlenen ödül töreninde “Özgecan Aslan Koşusu”nu kazanan atın sahibi adına, Halit Milli kupasını Türkiye Jokey Kulübü Başkanı Serdal Adalı’nın elinden alırken, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü de Özgecan Aslan’ın babası Mehmet Aslan’a günün anısına bir kupa verdi.

Önceki İçerikÇetin Emeç cinayetinde olay yerine giden ilk gazeteci olan Burak Ersemiz, 28 yıl önce yaşadıklarını anlattı: “Vurdular vurdular Çetin’imi vurdular”
Sonraki İçerikTürk kadın sporcudan gururlandıran başarı… Bahar Saygılı, Sri Lanka’daki Ironman 70.3 yarışında kürsüye çıktı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz