Sümeyye Boyacı, 50 metre sırtüstü mücadelesinde Dünya ikincisi oldu

İstiklal Marşımızı dinleteceğim

Turkcell’in sponsorluğundaki Türkiye Bedensel Engelli Federasyonu’nun yıldız sporcularından Sümeyye Boyacı, “Önümde uzun bir yol var. Umarım büyük şampiyonalarda İstiklal Marşımızı dinleteceğim”dedi. Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar ise “Gümüş madalyasıyla TURKSPORU’na değer katan milli sporcumuzu bu başarısından dolayı kutlarım. Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında olmaları için, onların yanında, onlarla birlikte yürümekten büyük bir onur duyuyoruz” ifadesini kullandı.

Türkiye Bedensel Engelliler Federasyonu’nun sponsoru olan Turkcell’in desteklediği ay-yıldızlı paralimpik yıldızlardan Sümeyye Boyacı, 9. Dünya Paralimpik Yüzme Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı. İngiltere’nin başkenti Londra’da düzenlenen organizasyonda Türkiye’yi temsil eden başarılı yüzücü 50 metre sırtüstü yarışında 44.74’lük derecesiyle Dünya ikincisi oldu. 2018 Avrupa Şampiyonu unvanıyla Londra’ya gelen Sümeyye, bu sonuçla kariyerinin en önemli başarılarından birine daha imza atmış oldu.

‘Birlikte yürümekten gurur duyuyoruz’

TURKSPORU’nun en büyük destekçisi Turkcell olarak 10 yılı aşkın süredir engelli sporlarıyla iş birliği yaptıklarını belirten Turkcell Kurumsal İletişim Direktörü İsmail Özbayraktar “Engelli vatandaşlarımızın spor yoluyla hayata katılmalarına verdiğimiz destek bizim için çok özel. Sümeyye gibi önemli sembol sporcularımızın başarıları da toplumda bu yönde bilincin artmasına katkı sağlıyor. Sümeyye gerek Avrupa Şampiyonası’nda gerekse de Dünya Şampiyonası’nda ay-yıldızlı bayrağımızı en iyi şekilde temsil etti. Gümüş madalyasıyla TURKSPORU’na değer katan milli sporcumuzu bu başarısından dolayı kutlarım. Engelli vatandaşlarımızın hayatın her alanında olmaları için, onların yanında, onlarla birlikte yürümekten büyük bir onur duyuyoruz. Turkcell olarak engelli sporlarına desteğimizi sürdüreceğiz” dedi.

‘İstiklal Marşımızı da dinleteceğim’

Dünya ikincisi olarak 2020 Paralimpik Oyunları’na katılmayı garantileyen Sümeyye Boyacı “Ben Cumhuriyet tarihimizin yüzmedeki ilk kadın dünya ikincisi oldum. Bunun da haklı gururunu yaşıyorum. Daha 16 yaşındayım ve idolümden sadece bir göz açıp kapama süresi kadar kısa bir zaman diliminde geride kaldım. 3 salise ile Dünya ikincisi oldum. Şimdilik gümüş madalya alarak bayrağımızı podyuma taşıdım. Ama önümde uzun bir yol var. Umarım büyük şampiyonalarda İstiklal Marşımızı da dinleteceğim” ifadelerini kullandı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here