PARIS SAINT-GERMAIN ACADEMY TURKEY SEZONU AÇTI

Dünyanın en büyük markalarından Paris Saint-Germain Kulübü’nün Türkiye üssü Paris Saint-Germain Academy Turkey, Futbol Union partnerliğiyle 2018 yılı Mayıs ayında Türkiye’de 15’nci resmi okulunu açtı. Paris Saint-GermainAcademy Turkey; 14 Eylül Cumartesi günü Ümraniye Futbol Park Tesisleri’nde 2019-2020 sezonunu görkemli bir törenle açılışını gerçekleştirdi.

Futbol Union partnerliği ile 2018 yılında Türkiye’de temelleri atılan, Dünyanın en gözde futbol akademilerinden Paris Saint-Germain Academy Turkey, 14 Eylül Cumartesi günü saat 11:00’deÜmraniye Futbol Park Tesisleri’nde 2019-2020 sezonunun açılışını yaptı. 2019-2020 sezonu açılışı sporcuların seramonisi ile başladı. Paris Saint-Germain Academy Turkey Kurucusu Nihat Uğurlu, Manchester United eski yıldızı Mark Wilson, Yapay Zeka Kurucu Ortağı Ali Erhan Tamerli’nin hazır bulunduğu 2019-2020 Sezon açılışını, eğlenceli aktiviteler ve DJ eşliğinde tamamlandı.

Türkiye’de toplamda 20 şehir 30 lokasyonda açılacak

Yeni sezonla ilgili açıklamalarda bulunan Paris Saint-Germain Academy Turkey Kurucusu Nihat Uğurlu, “Futbol Union şirketi, dünyanın en değerli 5futbol markası arasında gösterilen Paris Saint-Germain markasının Futbol Akademisini Türkiye’ye getirdi. Akademinin 13 binden fazla öğrencisi bulunuyor ve İstanbul’daki ilk akademi, Mayıs 2018’de kayıt almaya başlamasına karşın öğrenci sayısı gün itibariyle 500’e ulaştı. Bu sayıyı yılsonunda 1000’e çıkarmayı hedefliyoruz. İlk etapta 10 milyon TL’lik yatırımla İstanbul’da açtığımız futbol akademimizin arkasında dünyaca ünlü bir dev bulunuyor ve Türkiye’de yeni yatırımlara devam edeceğiz. Türk futbolunun altyapısına model oluşturmak ve Paris Saint-Germain altyapısına futbolcu yetiştirmek amacıyla açtığımız akademilerde, 4-18 yaşındaki çocuklara yönelik futbol ve kişisel gelişim eğitimleri veriyoruz. Örnek eğitim metodolojimizi tüm Türkiye’ye yaymak istiyoruz. İstanbul Avrupa Yakası’nda Beylikdüzü, Anadolu Yakası’nda ise Ümraniye’de bulunan Futbol Park Tesisleri’nde eğitimlere bu yıl da hız kesmeden devam edeceğiz. İstanbul, Antalya ve Ankara’dan sonra dördüncü yapılanmamızı Bursa’da gerçekleştirdik. 2019 yılı sonuna kadar İzmir’de 3 ayrı bölgede yatırımlarımız olacak. Büyüme planımızda toplam 20 şehre odaklanmak var. Eğitimlerimiz için çifte konsantreyiz. PSG Academy Turkey kalıcı olacak ve Türkiye’de altyapılarında kurumsallaşmanın yolunu açacak” dedi.  

Manchester United eski yıldızı Mark Wilson; “Türkiye’de olmak ve PSG Academy Turkey gibi büyük bir eğitim yuvasının açılışında bulunmaktan dolayı onur duyuyorum. PSG Academy Turkeybüyük bir yapı kurmuş ve bu yapıya katkıda bulunmak istiyoruz. Sporcuların performanslarını tutabilmek ve ilerlemesine destek olmak istiyoruz. Markamız Beyondpulse ile her sporcunun profesyonelleşmesine destek olmak bizi ayrıca mutlu edecek. Türkiye’de bu sistem sayesinde çok yıldız futbolcuya kavuşacak” dedi.  

Paris Saint-Germain Academy Turkey hakkında detaylı bilgi almak için psgacademyturkey.comadresini, psgacademyturkey sosyal medya hesaplarınıziyaret edebilir, 0530 942 1886 numaralı çağrı merkezini arayabilirsiniz.

PSG ACADEMY TURKEY HAKKINDA:

26 Mayıs 2018’de Türkiye’de ilk okulunu açan, hız kesmeden Ankara, Antalya ve Bursa’da akademilerini açtı. Yakın zamanda İzmir yerleşkeleri için de hazırlıklarını sürdüren PSG ACADEMY TURKEY ekibi, deneyimli kadrosunu da genişletmeye hazırlanıyor. Türkiye’de 15 olmak üzere toplam 20 akademi açmayı hedefleyen PSG Academy Turkey, 250 teknik direktör, 200 teknik ekip ile kadrosunu genişletecek.

ÇİFT DİLDE FUTBOL EĞİTİMİ


PSG Academy Turkey, AmericanLIFE Dil Okulları ile birlik futbol eğitimini İngilizce ve Fransızca veriyor. Aynı zamanda Beslenme Uzmanı Dr. Aydın Duygu’nun takibinde, öğrencilerin nasıl beslenmesi gerektiği aktarılıyor. Birçok profesyonel kulüpte olmayan psikolojik performans danışmanı ve spor pedagogu eğitimleri de programda yer alıyor.

KİŞİSEL GELİŞİM EĞİTİMLERİ İLE ÖRNEK MODEL


PSG Academy Turkey’de futbol eğitiminin yanı sıra kişisel gelişim eğitimlerine de önem veriliyor. Spor psikolojisi eğitimleri, spor pedagogu eğitimleri ile çocukların farkındalıkları arttırılıyor. Aynı zamanda çocuklar, profesyonel hakemlerle oyun kurallarını öğreniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here