2007-2008 Eğitim yılında başlatılan Koordinatörlüğü Beden Eğitimi Öğretmeni ve Futbol Antrenörü Fikret Kadıoğlu tarafından yapılan Arhavi Grassroots (Herkes İçin Futbol) Şenlikleri Arhavi Kaymakamlığı, ilçe Belediye Başkanlığı, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ve Arhavi Spor Kulübü ile birlikte organize edilen ve bu yıl 8.cisini yapılan etkinlilerde amaç çocuklarımızı öncelikle mutlu etmek, eğlendirmek ve futbolu sevdirmektir. Daha da önemlisi onların baskı altında kalmadan özgürce futbol onamalarına ve yeteneklerini sergilemelerine yardımcı olmaktır. Bu vesileyle süreç içerisinde yetenekli çocukların tespit edilmesi ve Kulüplere yönlendirilmesi hedeflenmektedir. İleride futbolu meslek olarak seçmeyecek olan öğrencilerin de yaptığımız eğitim çalışmaları ile bir sporsever, aile babası veya annesi, dürüst, hoşgörülü, saygılı bir seyirci, antrenör, hakem, yönetici ve spor yazarı olmalarına katkı yapılmaya çalışılacaktır.
6-14 yaş aralıklarında yapılan futbol şenliklerinde öğrenciler; 6-12 yaş kız erkek karma, 13-14 yaş guruplarında ise yıldız erkek ve yıldız kız olarak futbol şenliklerine katılmışlardır. 2010-2011 eğitim Öğretim yılında ise 3.Arhavi Grassroots(Herkes için Futbol) futbol şenliğine 6 yaş gurubu (Anaokulu) eklenerek 9 kategoride şenliklere devam edilmiştir.
2011-2012 Eğitim Öğretim yılından itibaren Arhavi Futbol şenlikleri 9 aya yayıldı. Ve her ay bir gün okullar tatil edildi ve çocuklar aileleri ile birlikte şenliklerde futbol coşkusu yaşamaya başladılar.
Şenliklerin bu şekilde yapılması öğrenci katılımının % 150 artışını sağlanmıştır. Ayrıca yetenekli çocukların tespit edilmesine de kolaylık sağlamıştır.
Sporda Fair Play ruhu ve dürüstlüğün ön plana çıkartılması amacıyla ilçedeki futbol şenliklerinde kurallarda bir değişiklik yapılmıştır. Sarı ve kırmızı kart kaldırılmış yerine MAVİ KART uygulamasına başlanmıştır. Marmara Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu öğretim Üyesi ve spor ve performans psikoloğu Prof.Dr. Turgay Biçer’de projenin ilk anından beri sürece fikir, onay ve rehberlik yaparak destek verirken süreç içinde projenin oturması için Fikret Kadıoğluna manevi desteğini hep sürdürmüştür.

Önceki İçerikAybars Hünalp Yazdı: “Ne haber, netekim” ve “Koca Yusuf’un yıkık evi müze oldu”
Sonraki İçerikGerrard ”Beni ilk arayan Beşiktaş oldu”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz