“Ne haber, netekim”

12 Eylül’ün mimarı Kenan Evren Paşa, “nitekim” yerine “netekim” derdi. Darbe sonrası şapkasını alarak gitmek zorunda kalan Süleyman Demirel, ilk seçimde tekrar geri gelince, Cem Karaca, “Ne haber, netekim yine geldi şapka” diye unutulmaz bir parça bestelemişti. Futbol Mili Takımımız, Letonya karşısında arzu edilen puanı alamayınca, oklarını çekenlere Hollanda galibiyetinden sonra bu şarkıyı yollamak istedik. Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim 3-0’lık Hollanda galibiyeti ile yüreklere su serpti. Bana da “Ne haber, netekim yine geldi şapka rep, rep” şarkısını hatırlattı.

Basketbol gerçeği

Basketbol Milli Takımımızın Avrupa Şampiyonası heyecanına, Turkcell’in davetlisi olarak Berlin’de ortak olduk. Bu satırları kaleme alırken Mili Takımımızın üçüncü mü dördüncü mü olarak gruptan çıkacağı belli değildi. Milli Takım Başantrenörü Ergin Ataman, olan malzemeden elinden geldiğince yararlandı. Ancak ülkemizde iyi basketbolcu yetişmediği de gerçek. Ay – yıldızlılara bundan sonrasında başarı diliyoruz.

Örnek proje

Vaktiyle hakim olduğumuz topraklarda bizleri başarıyla temsil etmiş, Türklerin gücünü tüm dünyaya ispatlamış insanların, şimdi başka topraklarda, bakımsız türbelerde kalmasını üzüntüyle izlerdik. Çoğumuz, Balkan ülkelerinde pek çok metruk binayı, medreseyi, türbeyi yüreğimiz titreyerek gezmişizdir. İşte cihan pehlivanı olarak anılan efsane güreşçi Koca Yusuf’un Bulgaristan’ın Şumnu iline bağlı Karalar Köyü’nde doğup büyüdüğü ev de bunlardan biriydi. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, yaklaşık 450 bin Euro harcayarak Koca Yusuf’un yıkık evini müze haline döndürdü. Alkışlarımızı Adana Büyükşehir Belediyesi’ne gönderiyoruz. Aslında, her belediye bu tür projelere ön ayak olabilir. Bu vesileyle Koca Yusuf’u da rahmetle anıyoruz.

Önceki İçerikFotomaç İddaa Eki, atağa geçti, ünlü tahmincileri transfer etti!
Sonraki İçerik8. Arhavi, Grassroots (Herkes için futbol) Futbol Şenlikleri ve Mavikart Projesi…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz