Ahmet Çakar “bikini”li reklamı yorumladı!

Beyaz TV spor yorumcusu Ahmet Çakar dün akşam yayınlanan programda, Fenerbahçe’nin yeni reklamında kendi esprisinden esinlendiğini ileri sürdü, “Bana sorsalardı 1 lira almadan oynardım” dedi.
Ahmet Çakar şunları söyledi:
“Yıllardan 2015. Aylardan eylül. Dünya özgürleşiyor. Topluma mal olmuş insanların hicvedilmeleri, eleştirilmeleri kabul edilmeleri, tolerans göstermeleri gereken zamanladır. Dergiler beni öyle kullandı. Burada atıyorsun, tutuyorsun. Dünyanın parasını indiriyorsun. Tüm toplum “Hocam” diyor. Her türlü eleştiriye, eleştiri acıtsa bile, hicve, karikatüre saygı duyarım.”

“FB’DEN YA DA YANDEX’TEN TELİF KALEBİM YOK!”
“Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşu olan Fenerbahçe, geleceğini kurtarma operasyonunda beni kullanıyor. Benim yarattığım espriden esinlenmişlerse ben bundan gurur duyarım. Bu esprinin telifi bana ait. Ne Fenerbahçe’den, ne Yandex’ten bir talebim yoktu. Belli ki Acun seslendirmiş, bilaücret, helal olsun. Patenti bana ait olan bir espriyi, bana sormadan kullanmışlar, maddi ve manevi hakkımı helal ediyorum.”

“SÖYLESELERDİ ÜCRET ALMADAN OYNARDIM”
“Bana deseydiler ki, Aziz Yıldırım’ı acımasızca eleştirildim, ben böyle bir reklamda, sorsalardı, suyu getiren garson olarak bile oynardım 1 lira almadan. Bu ülkeye sesleniyorum, gönlümüzü karikatüre, hicve açık olalım. Bu olaydan sonra da, devrin önemli bir GSM operatörü bana 300-400 bin euro vermişti, kabul etmedim. Ne mutlu bana ki, Fenerbahçe Spor Kulübü geleceğini ekonomik anlamda rahatlatmak için, başkanın butiklere, cafelere girerek reklamını yaptığı bir projede esinlenme bana ancak şeref verir.”

“AZİZ YILDIRIM DA HİCİVE DAYANIKLI OLSUN”
“Bana önceden sorsalardı, bikini giyen tosuna suyu getiren garsonu 1 lira almadan oynardım. Bununla ilgili Aziz Yıldırım ve ekibine teşekkürüm var. 3 Temmuz sürecinde ağır eleştirdim, davalar oldu. Aziz Yıldırım’a da hicive, karikatüre dayanıklı olun. En ufak maddi manevim bir talebim yoktur.” (Beyaz TV)

O ESPRİYİ 10 YIL ÖNCE YAPMIŞTI
Ahmet Çakar, 10 yıl önce Show TV’de yayınlanan 6 Pas programında Fenerbahçe’nin Sevilla’yı elemesinin zorluğuna vurgu yapmak için “Fener turu geçerse bir sonraki programa bikini ile çıkarım” demiş, bu söz karikatür dergilerine bile kapak konusu olmuştu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here