CENK TOSUN YANLIS LIGE GITTI

Fenerbahçe’nin efsane başkanı Ali Şen derginiz SPORLİG’e çok özel açıklamalar yaptı. Kıran kırana geçen şampiyonluk yarışında ligin flaş takımı Başakşehir’e şans tanımazken, Haziran ayında yapılacak olan başkanlık seçiminde Ali Koç’u destekleyeceğini belirtti. Efsane başkan ayrıca Beşiktaş‘tan Everton’a transfer olan Cenk Tosun’ un yanlış tercih yaptığın da sözlerine ekledi. İşte efsane başkanın dergimize yaptığı çok özel açıklamalar.

ŞAMPİYONLUK YARIŞI SON HAFAYA KADAR SÜRER

Bu yıl lig daha iyi geçiyor. Şampiyonluk ve düşme adayı takımların sayısı çok. Bu rekabeti getiriyor. Futbol rekabet işidir. Beşiktaş Fenerbahçe ve Başakşehir şampiyonluğun ortak adayı olarak gözüküyor her takım da olabilir. Beşiktaş’ın çok iyi bir kadrosu var. Bayern Münih’e karşı oynayacakları çok iyi bir maç var. Beşiktaş Avrupa’da hepimizin takımıdır. Türkiye Ligi’nde ise aralarında pek bir fark yok. Bu nedenle bu yarış son haftalara kadar devam edecek. Kopma olacağını sanmıyorum. Kadrolar birbirine yakın olsa da ferdi yönden en iyi kadro Beşiktaş’ın.

BAŞAKŞEHİR’İ FAVORİ GÖRMÜYORUM

Ben Başakşehir’i favori olarak görmüyorum. Başakşehir benim için Fenerbahçe Galatasaray ve Beşiktaş’tan sonra 4.sıradaki favori. Çünkü onların dönüm noktası Fenerbahçe karşılaşmasıydı bu maçı kaybettiler. Bundan sonra büyük maçlarda işleri zor. Trabzonspor da bir türlü ne yazık ki sistemi oturtamadı. Bu nedenle Trabzonspor maçını ölçü almamak gerekir. Beşiktaş ve Galatasaray maçları var Başakşehir’in işleri zor. Benim kanaatim Fenerbahçe sistem takımı ancak yetenekli maçı çevirecek oyuncular Beşiktaş’ta daha fazla bu nedenle hayırlısı olsun diyorum.

VAN PERSİE DÜRÜST DEĞİLDİ

Fenerbahçe’de Jensen ve Fernandao kaliteli oyuncular ama yaşadıkları şansızlıkları sakatlıkları tabii ki önceden bilmezsin. RVP’nin alınması hata değildi. Çok büyük bir futbolcu aldılar ama o dürüst çıkmadı. Hiç bir transfer hiç bir zaman için % 100 başarılı olmaz. Sakat olduğunu sanmıyorum çünkü burada sağlık kontrolünden geçti.

OZAN’IN KADERİ AYKUT’A BAĞLI.

Ozan Tufan’ı en iyi bilecek kişi antrenör. Antrenör bakarsın affeder alır Ozan’ı. Yaptıklarının ne olduğunu bilmediğim için yorum yapmıyorum.

BENİM OYUM ALİ KOÇ’A

Aziz Yıldırım 20 yılda büyük işler yaptı yoruldu. Kendisi yorulmadım dese de yoruldu. Ali Koç büyük sermaye getireceğini söyledi. Büyük sermaye demek Fenerbahçe’nin Basketbol da olduğu gibi gutbolda da Avrupa Şampiyonluğu getireceği demektir. Kim kazanır bilmiyorum ama ben oyumu Ali Koç’a vereceğim.

SPOR YASSASI BİR AN ÖNCE ÇIKMALI

Futbol kulüpleri batıyor. Antep gibi bir kulübün durumu ortada, Samsun ortada. Fenerbahçe futbol kulübü olmalı. Başkanı yönetim kurulu bütçesi ayrı olmalı. Basketbolun ayrı olmalı. Spor yasası bir an önce çıkmalı. Halbuki çok basit bir şey. O zaman da kulübün başındaki yönetici, başkan elini cebine attığı zaman kulübü nasıl ve nereye borçlandırıyor? Onu bilmesi lazım. O zaman cebinden ödeyecek. UEFA kriterlerini insanlar yanlış anlıyor. Bu kriteri, cebindeki para senin paransa onu veriyorsan kimse bir şey diyemez. Ama borç veriyorsan o zaman olmaz.

Şampiyonluk adayınız kim diye sorduğumuz da ise

Heceleyerek

Fe-ner-bah-çe!

Ali Şen e bu soru sorulur mu? (gülüyor)

Arda Turan disiplinli bir şeklide çalışmalı.

Arda’nın işi çok zor. Arda yeniden futbola başlıyormuş gibi düşünüyor. Çok iyi futbolcu olmak bazen yetmiyor 12 km koşuyorlar. Futbol muazzam fizik gücüne dayanan bir spor. Arda tüm bunları bilip futbola o disiplin içerisinde başlarsa başarılı olur. Yoksa ‘’ben Barcelona’dan geldim pas atmam falan gibi düşünceleri olursa başarılı olamaz. Ama eğer bu gibi düşüncelerini bir kenara koyarsa başarılı olur. Koyamazsa kötü olur.

Hata mı yaptı dönmekle?

Başakşehir’i küçük görmüyorum ama Barcelona dan Başakşehir’e. Sana sorsam ne dersin? Tersi olsa iyiydi.

CENK TOSUN YANLIŞ LİGE GİTTİ

Tabi kolay değil. Cenk gezen bir santrfor değil. İngiltere çok koşan santrforun 1 dakika evvel kendi sahasından ceza sahasına topu çıkardığın görürsün.1 dakika sonra karşı kalede gol arar. Benim kanaatim yanlış lige gitti.

O ayrı bir okula gitti. Ayrı diploma aldı ayı bir okula tatbikata gitti. İşi kolay değil çok çalışması lazım. Cengiz Ünder başarılı oldu Roma’da.  İşte bak o farklı. Şimdi Cenk İtalya ligine gitseydi daha iyiydi. Benim kanaatim yanlış lige gitti.

 

Spor dünyası yenyeni bir dergiye kavuştu: SporLig… Dergide ünlü isimlerin yazıları var…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here