Almanya ile Türkiye arasında oynanan ve 3-3 biten hazırlık maçı Alman basınında geniş yer buldu. İşte Alman basınından Türkiye maçı manşetleri…


Bild: “Kimse bu yüzden televizyonu açmıyor”
3-3’lük maçla ilgili olarak Almanya’nın yüksek tirajlı gazetelerinden Bild, Alman futbolunda düşüş yaşandığına vurgu yaptı. Bild, “Almanya’da kimse bu yüzden televizyonu açmıyor. 2020’de üçüncü maçta da benzer bir son. Alman Milli Takımı, korona sonrası ilk zaferini bekliyor” yorumunu yaptı.

Spor dergisi Kicker de Alman Milli Takımı’nın üstünlüğünü koruyamadığına dikkati çekti. Taner Karaman’ın attığı golü hatırlatan Kicker, “Alman Milli Takımı hazırlık maçında Türkiye ile 3-3 berabere kaldı. İsviçre ve İspanya maçlarında olduğu gibi skor üstünlüğünü koruyamadı” ifadelerine yer verdi.“Löw’ün takımı artık kazanamıyor”

“Löw’ün takımı artık kazanamıyor”

Öte yandan Die-Welt ise “Alman Milli Takımı Türkiye’ye karşı beraberliğin ötesine geçmeyi başaramadı” derken, günlük gazetelerden biri oaln Der Tagesspiegel de Löw’ün takımının artık kazanamadığını yazdı. Maçla ilgili olarak, “Sıra dış maç beraberlikle bitti” denildi. “Galibiyet kaçtı”

Morgenpost da Almanya Milli Takımı’nın kazanamıyor olmasının normal olmadığını hatırlattı. Morgenpost Türkiye maçı için, ”Galibiyet kaçtı” ifadesine yer verdi.

Berliner Zeitung’a bakıldığında ise Türkiye maçı için, ”Yeniden dizayn edilen Almanya Milli Takımı, Türkiye ile ancak 3-3 berabere kaldı. 323 gündür galibiyet bekliyoruz” eleştirisini getirdi.

Önceki İçerikBeşiktaş, Boyd’a lisans çıkarmadı
Sonraki İçerikFenerbahçe’de Ali Koç döneminin baş döndüren transfer trafiği: 48 transfer yapıldı, 54 isim gönderildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz