AMEDSPOR’DA NELER OLUYOR?
Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’nde yönetim sezon başında HDP’li belediye tarafından kulübe aktarılan 4.4 milyon TL’nin hesabını veremiyor. Futbolculara sezon başından beri ödeme yapılmamasına rağmen 5 milyon TL borç gösterilmesi kafalardan soru işareti yaratıyor. Dernekler Müdürlüğü’nün hesaplara müdahil olması bekleniyor.

YOLSUZLUK İDDİASI
Bu sezon 2.Lig’de şampiyonluk mücadelesi veren ancak önce normal lig sezonunda ardında da Play-Off’ta şampiyonluğu kaybederek TFF 1.Lig’e çıkamayan Amed Sportif Faaliyetler önemli iddialarla çalkalanıyor. Yönetim,belediye tarafından kulübe aktarılan paraların hesabını veremezken,sezon boyunca oyunculara,teknik heyete ve personele ödeme yapılmamasına rağmen borçsuz devraldıkları kulübü 5 milyon TL borçlu göstermeleri kafalarda soru işareti bırakıyor. Kulüpleri denetlemekle görevli olan Dernekler Müdürlüğü’nün iddialar üzerine olaya müdahil olması bekleniyor.

KAYYUM ORTAYA ÇIKARDI
HDP’li belediye başkanlarının terör operasyonları kapsamında görevden alınmasından sonra İçişleri Bakanlığı tarafından göreve atanan kayyum yönetimlerinin yaptığı araştırmalarda önemli bilgilere ulaşıldı. HDP’li belediye başkanları tarafından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi’nden Amed Sportif Faaliyetler Kulübü’ne 2016 yılında 4 milyon 400 bin TL para aktarıldığı ancak kulüp yönetiminin bu paranın harcandığı kalemleri belgeleyemediği iddia edildi. Olayın ortaya çıkmasından sonra yönetimin panikleyerek evraklarda tahrifat yapmaya çalıştığı,yani evraklarda değişiklik yapmaya çalıştığı ve bunun da resmi evrakta sahtecilik suçuna girdiği iddia ediliyor.

FUTBOLCULARA ÖDEME YAPILMADI
Belediye tarafından kulübe aktarılan paranın hesabını veremeyen yönetimle ilgili iddialar bununla sınırlı değil. Nurullah Edemen başkanlığındaki yönetiminin 1.5 yıl önce borçsuz devraldığı kulübü kendisine 5 milyon TL borçlandırdığı iddia ediliyor. Kulübe belediye tarafından aktarılan 4.4 milyon TL,federasyon gelirleri,sponsorluk gelirleri,Ziraat Türkiye Kupası gelirleri ve diğer gelirlere rağmen futbolcular,personel ve teknik heyete ödeme yapmayan Edemen’in kulübü borçlandırması kafalarda soru işareti bırakıyor. Futbolcu,teknik heyet ve personelin 1 milyon 800 bin TL civarında alacağı olduğu belirtilirken,Edemen’in kendisini de kulüpten 1 milyon 100 bin TL alacaklı gösterdiği bildirildi.

BAŞKANIN BAŞKA DAVASI DA VAR

Diyarbakır yerel medyasına göre Amed Sportif Faaliyetler Kulübü Başkanı Nurullah Edemen’in daha önce başkanlık ve yöneticilik yaptığı Diyarbakırspor’da kulübün hem Süper Lig’den hem de 2.Lig ve 3.Lig’den düşmesine neden olduğu bildirildi. Amatöre düşen Diyarbakırspor’da halen kendisini 1 milyon TL alacaklı gösteren Edemen,İçişleri Bakanlığı müfettişlerinin hazırladığı rapor doğrultusunda Diyarbakır Adliyesi’nde devam eden davada kulübü haksız yere zarara uğratmak ve zimmete para geçirmek suçlarından yargılanıyor.

Muhasebe Kayıtları Kendi Bilgisayarında
Diyarbakırspor’da geçmiş yıllarda futbolcuya yapılmayan ödemeyi ödeme yapılmış gibi göstermekle de suçlanan Edemen,zaman aşımından dolayı bundan beraat ederken,diğer davalarda ise önemli iddia ve belgelerle yargılanmasına devam ediliyor.
Edemen’in Amed Sportif Faaliyetler’de kulüp tesislerinde olması gereken muhasebe işlemlerini,gelir,gider kayıtlarını kendi şirketindeki şahsi bilgisayarlarda yapması da önemli iddialar arasında. Bu durumun Dernekler Yasası’na muhalefet suçuna girdiği bildirildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here