Beşiktaş Kulübü olağan idari ve mali genel kurulu İstanbul’da bulunan Akatlar Arena’da yapıldı. Genel Kurul başkanlık divanına Şener Yurdakul seçildiği mali genel kurulu, dün vefat eden efsane Beşiktaş futbolcusu Baba Recep lakaplı Recep Adanır için saygı duruşu ile başladı. Yaklaşık 1234 üyenin katıldığı kongrede toplam borç 411 milyon 621 dolar yani yaklaşık 1 milyar 448 milyon 578 bin Tl olarak açıklandı.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman olağan idari ve mali genel kurulda yaptığı konuşmada şunları söyledi:

– Stadımız Vodafone Arena’nın açılışı henüz 13 ay oldu inşallah Osmanlıspor maçında 2’inci şampiyonluğu nasip olacak. Yeni stadımız açıldığından beri artık maçlarımız kapanmıyor. Seyircimiz eskisi gibi ceza yemiyor. Bakıldığında Türkiye’de seyirci genel ortalaması 6309 iken Beşiktaş 31.722 seyirci ortalaması ile oynuyor.

– Kısa süre önce açılışını yaptığımız Beşiktaş müzesini ayda 4000 kişi geziyor. Şu an da 28.500 civarı kombine satışımız var. Bakıldığında rakiplerimiz statların da bulunan taraftar sayısından fazla kombine satışı yaptık. Ayrıca 2 rakibimizden de yüzde 20-30 daha fazla gelir elde eden bir kulüp haline geldik.

TÜRKİYE’NİN EN DEĞERLİ FORMASIYIZ
– Yaptığımız sponsorluk anlaşmaları da çok başarılıyız. Geldiğimizden bu yana 250 milyon dolarlık anlaşmalar yaptık. Türkiye’nin en değerli formasıyız. Yaklaşık 16 milyon dolarlık forma gelirimiz var. Ama bu pazar payını büyütmeliyiz. Hedefimiz tüm dünyaya açılmak olmalı. Artık 100 bin kongre üyesine değil de 100 milyon taraftara oynamamız lazım.

– Tüm dünyaya açılmalıyız. Bu sene Avrupa’da oynadığımız maçlarda da Beşiktaş’ın gücünü gösterdik. Artık hiç kimse Beşiktaş’ı çantada keklik olarak görmeyecek bir kulüp olmuştur.

– Herkese layık olduğu gibi davranıyoruz. Kim bize nasıl davranıyorsa biz de onlara öyle davranıyoruz. Beşiktaş’ın oyuncusunu alıp yedek kulübesinde oturtanlara ne olduğunu görüyoruz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here