Spor basınının duayen kalemi Fehmi Özgüler, 4-0 kazandığımız Moldova maçı ile 1-0 yendiğimiz Andorra karşılaşmasını kıyasladı:

EURO 2020 Elemeleri H Grubu’nda mücadele eden A Milli Futbol Takımımız, deplasmanda Moldova’yı rahat bir oyundan sonra 4-0 yenmesi sevinçle karşılandı. Oysa geçtiğimiz hafta Cuma günü İstanbul’da oynanan karşılaşmada A. Milli Futbol Takımımız, Andorra’yı son dakika golüyle yenerken hayli zonlarmıştı. Ne oldu da A Milli Futbol Takımımız, Moldova karşısında süper futbol ortaya koydu ve birbirinden güzel 4 gole imzası attı?

Teknik direktör Şenol Güneş, Andora karşısında orta sahada koşmayı sevmeyen Emre, Yusuf ve Hakan’a görev vermişti. Hatasını anlayan Şenol Güneş bu üç futbolcuyu yedek kulübesine çekerken, Moldova deplasmanında Dorukhan, Ozan ve Deniz’i sahaya sürdü. Çok koşan Dorukhan’lu, Deniz’li ve Ozan’lı A Milli Takımımız, Moldova’yı 4-0 ile geçip yoluna devam etti.

Hiç kimse Yusuf ve Hakan’ın kalitesini inkar edemez. Nitekim her iki oyuncu da daha sonra oyuna girdiler ve skora katkı yaptılar. Teknik direktör Şenol Güneş, yaptığı doğru değişiklikle, nifak tohumları ekmek isteyenlere fırsat vermemiş oldu. Eğer Şenol Güneş, nifak tohumlarının ekilmesi için tarlayı hazırlamazsa, hiç kimse nifak ekmek için zemin bulamaz.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here