Antalya’nın Serik ilçesinin Belek beldesinde bulunan Megasaray oteli sportif faaliyetlerine kışın da devam ediyor. Megasaray oteli Genel Müdürü Sebahattin Asi, Sporlig’e yaptığı açıklamada; özellikle kış aylarında ölü bir sezon geçiren Antalya’daki otellerin spor turizmiyle harketlenmesi için çeşitli girişimlerde bulunduklarını belirtti.  Kurdukları Tenis tesisleriyle yerli yabancı turistleri Belek’e çekmeyi planladıklarını söyleyen Sebahattin Asi, burada önemli tenisçilerin yetişmesine de vesile olacaklarını söyledi.Sebahattin Asi; Megasaray Clup olarak bu sezon futbola da el attıklarını, UEFA normlarında futbol sahaları yaptıklarını ve yabancı takımların kamp için otellerini tercih ettiklerini söyledi…

Megasaray oteli olarak sportif faaliyetlere oldukça önem veriyorsunuz.Bildiğimiz kadariyla tenis,golf var son olaraka ta futbolu ön plana çikarmaya çalişyorsunuz.Çalişmalariniz hakkinda bilgi veririmisiniz.

Megasarayclup, özellİkle Belek şubesi ilk kurulan tesİslerden.1992 de kurulan ve 28 yaşında olan bir tesis.Dolayısıyla çok köklü bir ekibi ve kaliteli kadrosuyla özellikle yurt dışından gelen misafirlerimize güzel hizmet vermeye çalışıyoruz.

Burada özellikle son iki senedir spor turizmine de ağırlık vermeye başladık.Tesis içerisinde mevcut olan 23 tane tenis kortumuzun yanına  3 kİlometre uzaklıkta 24 tane daha tenis kortu ilave ettik.Bu yüzden tenis akademi olarak böyle bir şey düşünüyoruz.

Ayni zamanda oyuncu yetiştiriyorsunuz değil mi?

 

 

Hem oyuncu yetiştirmek hem de genç sporculara destek olmak açısından  güzel bİr çalişma. Dolayısıyla tüm ümidimiz burada genç sporculara şans verİp, yurt dışında da bizleri turnuvalarda başarıyla  temsil etmeleri.

Biraz daha açarmisiniz yani buradaki gençler gelip tenis mi öğrenecekler? 

Burada özellİkle Antalya ve İstanbul’dan çeşitli grup, genç yaşta öğrencilerimiz var. Onlar burada gelİp tenis hocalarımızdan eğitim alacaklar.

Kaç öğrenciniz var?

Tesisimizi yeni açtik.Eğitimlerimiz başladi.Şu anda 1 öğrencİmİz var ama bu sayı giderek artacak.İlk atapta hedefimiz buradan 50-60 öğrenciye  Bu şekilde, ön arka sıramızdakİ otellerin genelde 12 ay açık olma şansı bulamadığı bir yerde, biz tesisimizi 12 aya yaymaya çalışıp,turizme de ek gelir getirmek.

Bu sistemi sadece siz başlattınız sanirim.

Evet sadece biz başlattık.

Siz öncü oluyorsunuz o zaman

Örnekleri var ancak bizim gibi kapsamlı değil.Bİz bunu Akademİ olarak düşünüyoruz.Tamamen öğrencİ yetiştirmek amaçlı.Dolayısıyla turnuvalarda aynı şekilde devam edecek.Davİs cup,ATP cup ve dİğer önemli turnuvalarda burada yapılacak. Her biri 150 bin dolar değerinde ödüller olacak bu turnuvalarda.Seneye de İnşallah arka tarafa da ilave olarak 200 odalı bir tesİs yapacağız.Hem yurt içi hem de yurt dışından gelecek öğrenciler,eğitimlerini almış ve orada konaklamış olacaklar.

Neyi hedefliyorsunuz burada?

Sporcu yetiştirip dünyaya ihraç etme amacındayız. Başarılı olmayı düşünüyoruz.

Burada ek bi gelir elde etmekte ömemli

Tabii ki sponsorluk gelirleri var. Ülkemİzde sponsorluk işleri biraz sıkıntılı Bu şekilde de kendi döner sermayesinde yürütüp, genç sporcularımıza sponsor bulup destek olma amacındayız.

Bu faaliyetleriniz içinde Golf te var mi?

Hayır Golf yok ama golf oyuncuları da  gelİyor. Golf sahamız yok çünkü Belek’te 14 tane golf sahası var.Hepsi profesyonel çeşitli büyüklüklerde ve dünyanın hiç bir yerinde golf sahalarının birbirine bu kadar yakın başka bir bölge yok. Dolayısıyla bu açıdan da önemlİ bir fırsat.Kış aylarında da açık olduğumuz için golfçüleri ağırlamayı düşünüyoruz.

 

Talepler nasil oluyor butür müsabakalara?

Teniste ATP üzerinden geliyorlar. ATP hocaları kendi puanlarını yükseltmek için böyle turnuvalara da katılmak zorundalar.Tenis maçlarında canlı yayınlarımız da olacaktır.

Yani bu müsabakalara kesinlikle katılmak zorundalar.Kendi puanlarını yükseltmek için

Aynen öyle.Tenisle ilgili söyleyeceklerim bu kadar.

Futbola gerlirsek;

Futbol işine yenİ başladık. Sahamız yeni bitti güzel de oldu. Son günlerde metrekare başına İki üç kilo yağış düşmesine rağmen şu an sahanın durumu gayet güzel.Buraya gelen ilk takım da Hollanda’nın köklü takimlarından Fortuna Sittart takımı oldu. Açılışı onlarla yaptık.Daha sonra da Avustra Wien gİbİ önemlİ takimları karşılayacağız.

Kaç takım gelecek?

Hedefİmİz 60 takım. Şu ana kadar da 30 takım garantilemiş durumdayız.Futbolda da önümüzdekİ senelerde saha sayısını arttırıp gelecek takım sayısını arttırmak istiyoruz.

Kaç sahanız var?

Şu an üç sahamız var toplam dört, dörtbuçuk sahaya yükseltmeyi düşünüyoruz.

Süper lig takımlarını da ağırlamayı düşünüyormusunuz?

Tabii ki neden olmasın? Öncelikle Avrupa takımlarıylabaşlayalım dedik.

Neden öncelik Avrupa takımları?

Şu an pazar Avrupa’da.Avrupa’dan gelen özellİkle Rusya’dan her sene gelen yaklaşik 450 takım oluyor.Bu takımların çoğu  genellikle Avrupa ve Rusya takımları. Dolaysıyla buradab başlamak daha doğru olur diye düşündük.

Oteliniz tanınıp bilindikçe, rağbette artacaktır.

Aynen öyle

Neyi hedefliyorsunuz?

Burada aamcımız dediğim gibi futbola kış turizmini yaymak .Biliyosunuz kış aylarında 6 ay burası ölü bir sezon geçiriyor maalesef, bu yıllardır dile getirdiğimİz bir sorun. Kış turizmini nasıl hareketlendirebiliriz, nasıl canlandırabiliriz? Ki; İstihdam yapmak adına önemlİ bir nokta. Bu anlamda ilk hedefimiz bu.Mevcut kadromuzu tutup kışında istihdam etmek amacımız.

ÖNEMLİ RAKİPLERİMİZ VAR ONLARIN ARASINDA OLMAK İSTİYORUZ.

Ve de tabii ki de reklam. Marketing anlamında önemlİ birşey. Burada güçlü rakİplerimİz var.Hepsininde iyi ve kalitelİ tesisleri var.Bizimde amamcımız bunların arasında yer almak amacımız.

Zaten Antalya bir turizm cenneti.Golf,tenis özellikle de futbol takımlarının gözde yeri.Bu kış turizmi yapılan yatırımlarla hedeflediğiniz noktaya ulaşırmı? Neler söyleyeceksiniz?

Şöyle bİr örnek vereyim. Çok çarpıcı bir örnek.Bunu her zaman söylerim.Türkiye özellikle turizm bakımından coğrafi olarak çok önemli bir noktada.Bu enlemdeki hiç bir desinasyon bizim kadar güçlü değil.Her açıdan kuvvetliyiz. Akdeniz çanağı özellİkle servis kalitemiz olsun, misafirperverliğimiz olsun çok ön plana çıkıyoruz.Bu bakımdan ne Yunanistan ne de İspanya bizim rakİbİmİz.Dolayisiyla bu ülke sadece 4 saatlİk bir uçuş mesafesiyle 1 Mİlyar insan yaşamakta. Yani dünya turizm hareketi 1.4 milyar dersek, siz düşünün pastayı.O yüzden çok önemli bir noktadayız.

O anlamda  turİzm gelecekte daha da büyüyecek, daha da güzel şeyler olacak.o anlamda da hedefİmİz bu zaten.

Megasaray olarak hedefleriniz?

HEDEFİMİZ DAHA DA BÜYÜMEK

Hedeflerimiz var tabi. Zincirleşmek herkesin hedefi.Neticede biz de zincirleşme babında şu anda süratli adımlarla ilerliyoruz.Hatta bir çok yerde de bazı tesislerle anlaşma noktasındayız.İnşallah kısa zamanda İkinci üçüncü tesisimizi alıp, zincir yolunda devam ederiz.

Başka spor branşı da düşünüyormusunuz bünyenize katmak için?

Yanİ olabilir. Basketbol,Voleybol olabİlİr.Öyle bir planlama yapmak ama ilk etapta futbol ile tenisi önce halledip ondan sonra diğer branşlara yönelebiliriz..

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here