Sanatçı Yalçın Menteş, 12 gündür bulunduğu yoğun bakımdan çıkamadı ve 59 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Yarış Dergisi, atçılık camiasında sevilen bir isim olan Menteş için veda mesajı yayınladı:

“Uzun zamandır Akciğer kanseri tedavisi gören ve yaklaşık iki haftadır özel bir Hastanenin yoğun bakım servisinde yatan tiyatro sanatçısı, televizyon oyuncusu ve at sahibi Yalçın Menteş, 7 Şubat 2019 Perşembe akşamı hayata gözlerini yumdu.

Terzi Arif, Harlak Güzeli ve İcadiyeli isimli safkanları ile yarış pistlerinde boy gösteren merhuma Allah’tan rahmet, kederli Ailesine ve sevenlerine başsağlığı dileriz.”

YALÇIN MENTEŞ KİMDİR?

Yalçın Menteş, 1 Nisan 1960’ta İzmir Tire’de doğdu. İlk, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamladı. İzmir’de liseyi bitirdikten sonra, tiyatroya, 1977’de Turgut Özakman’ın Darılmaca Yok adlı oyunuyla başladı. 1999’da Star TV’de yayınlanan Çarli ve başrollerini Mehmet Ali Erbil ile paylaştığı Tatlı Kaçıklar adlı diziyle televizyon ekranlarında parladı.

Menteş Production Reklam Ajansı’nı kurdu. Bir ara İzmir’deki halasının yanında muhasebecilik yaptı. 1983’te İzmir’de 45 kişilik kadrosuyla bir cep tiyatrosu kurdu. 1987’de tiyatro çalışmalarını daha rahat olarak sürdürmek için İstanbul’a yerleşti. TRT’deki bazı programlara küçük güldürü bölümleri hazırlayan Yalçın Menteş, ATV’de yayınlanan Tatlı Kaçıklar dizisindeki Rafet rolüyle milyonların sevgilisi haline geldi.

GÜNDEMDEKİ İSİMLERİ SAHNEYE TAŞIDI

1995’te Dikkat Yalçın Menteş adlı tek kişilik oyununu sahneledi. Türk Büyükleri Ansiklopedisi’nden etkilenen Yalçın Menteş, 100 Ünlü Yüz adlı oyunuyla Türkiye gündemindeki kişileri sahneye taşıdı.

30 yıldır diyabet hastası olan Menteş’in bir ayağı yaşadığı damar tıkanıklığı sorunu nedeniyle 2013’te diz kapağı üstünden kesilmişti.

1981’de evlenen ancak yaşadığı alkol problemi nedeniyle boşanan Menteş, tedavi görmesinin ardından eski eşi ile tekrar evlenmişti. Çiftin 28 yaşında bir oğulları var.

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here