Konyalı’dan başkasına bastırmam

Hafta boyunca demeç savaşlarına sahne olduk. Yılların kurt başkanı Aziz Yıldırım bir anda herkese “gider” yaptı. Çatışmanın hiçbir kuruma faydası tabi ki yok. Ülkemizin de barışa son derece ihtiyacı olduğu bir dönemde, konuları germeden konuşmakta fayda var. Tam Aziz Yıldırım’ın salvosu geçmişti ki bu kez de Fenrerbahçe Asbaşkanı Mahmut Uslu’nun Konya Başkanı Ahmet Şan’la girdiği demeç düellosu ortalığı gerdi. Aziz başkanın kendisi görevde olduğu sürece, Aykut hocanın Fenerbahçe’ye teknik direktör olamayacağını açıklamasıyla başlayan gerilim, durup dururken nerelere geldi. Biz ortalığı yumuşatmak için meşhur şarkıyı kaleme alıyoruz; “Hani ya da benim 50 gram pastırmam, pastırmam. Konyalı’dan başkasına bastırmam”ı şöyle sakin kafa dinlemekte fayda var.

Akışlar Vestel’e

Özellikle büyük kentlerde trafik sıkışıklığından bunca yakınırken kalıcı çözümler üreten belediyeler, istenen çoklukta değil ne yazık ki. İstanbul Büyükşehir Belediyesi son yıllarda bisikletle ulaşımı teşvik etmek için çeşitli kolaylıklarsağlarken, yeterli sayıda bisiklet yolu olmaması nedeniyle biz İstanbullular bundan fazla yararlanamıyoruz. Vestel AŞ Genel Müdürü Ergün Güler, fabrikalarının olduğu bir ilde şehrin merkezi ile fabrika arasına bisiklet yolu yaptırarak, işçilerinin ulaşımının bu yolla yapılmasını teşvik edeceklerini açıkladı. Alkışlarımızı Vestel yönetimine gönderiyoruz. Her eve Vestel ürünleri girer mi bilemem ama keşke her kente Vestel, fabrika olarak girse de medeni ülkelerdeki gibi bisiklet ulaşımımız artsa diyoruz.

Fenerbahçe kupayı alır

Basketbolda peş peşe başarılara imza atılıyor. Ergin Ataman’ın Galatasaray Odeabank’ı belki mucizeyi başararak Eurocup’ta finale yükselirken, Fenerbahçe de muhteşem bir skorla Real Madrid gibi bir devi seride 3-0’la devirerek Euroleague’de Final-Four’a yükseldi. Şimdi gözler Berlin’de 13-15 Mayıs’ta yapılacak finallere çevrildi. Fenerbahçe Berlin’de bugüne kadar başarılamayanı başarıp şampiyon olabilir mi? Bu gidişle yüzde 90 şampiyon olur. Basketbol enterensan bir oyun. Bir saliselik bir süreçte denge bozulabilir. Hem sarı-kırmızılılara hem sarı – lacivertilere zorlu maçlarında başarılar diliyoruz. Galatasaray’ın İstanbul’daki maç biletleri satışa çıkıp 5 dakika tükenince Ergin Ataman espri yaparak “Keşke Türk Telekom Arena’da oynasaydık” demiş. Fenerbahçeli taraftarların da Berlin’deki maçlara aynı ilgiyi göstermesini bekliyoruz. “Nasıl olsa Digitürk LİG TV’den  veriyor; maçı TV’den izlerim” diye düşünmeyip imkanı olan tüm sarı – lacivertilerin Berlin’e gitmesini öneriyoruz.

Fatih Terim markası

Türk Patent Enstitüsü yerinde bir kararla Türkiye Futbol Direktörü Fatih Terim’i “Yılın markası” seçmiş. Karar verenleri kutluyoruz. Gerçekten de Fatih Terim, neredeyse bir mucizeye imza atarak, çeşitli zorluklarla bir araya getirdiği milli takımı Fransa’daki Avrupa Şampiyonası finallerine taşıdı. Fatih Terim ve kurmaylarınının Fransa’da Haziran ve Temmuz ayında bizleri sevinç gözyaşlarıyla izleyeceğimiz pek çok maça çıkaracağına kuşkumuz yok. Fatih Terim markasının 2016 yılına damga vuracağına yürekten inanıyoruz.

 

AYBARS HÜNALP- Güneş

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here