Güneş gazetesi yazarı Aybars Hünalp, dünya şampiyonu olan 14 yaşındaki Muhsine Gezer’i yazdı:
ŞİMDİ ÇOCUK OLMAK VARDI
İstanbul Büyüksehir Belediyesi Spor İstanbul ve sanatçı Aydın Kurtoglu’nun işbirliği ile gerçekleştirilen Sporask şarkısının  klibi basına tanıtıldı. Mutlaka vakit bulup dinleyin öyle  güzel bir calisma olmus ki insanın çocuk olup spor yapası geliyor. Emegi gecenleri kutluyoruz.
YILDIRIM BALTAYI CIKARDI
Fenerbahce Baskani Aziz Yıldırım önceki aksam Ntvspor’da Futbol Federasyonuna karşı savaş  baltalarını  çıkardı. Federasyon Baskani Yıldırım Demirören ve federasyonu icin “Ayaklarının altında muz kabuğu var” diyen Yıldırım belli ki yeniden düğmeye basmış. Kulislerde konuşulan Göksel  Gümüşdag’in federasyon başkanlığına soyunacagi. Bakalım neler olacak?
MUHSINE GEZER ICIN NE YAPILABILIR
Burhaniye’li özel atlet  Muhsine Gezer İsviçre’nin Nottwil kentinde düzenlenen 2017 IPC Özel Sporcular Dünya Atletizm Şampiyonası’ndan  boynunda 3 madalya ile dönünce  basınımız 14 yaşındaki kızıl saçlı minyon kızımızın haberlerini  “Altın Kız Muhsine Gezer”başlığı altında duyurdu.
Burhaniye  8 Eylül Stadı’nda kısıtlı imkanlarla hocası Deniz Erenoğlu’nun sıkı  programı dahilinde yılmadan usanmadan çalışan Muhsine Gezer hedefinde  2020 Tokyo Olimpiyatları kürsüsü gözüküyor.
Araştırdığımız kadarı ile Burhaniye’de  tartan pist yok, koştukları saha kenarı sıkıştırılmış kırmızı toprak taşla, ağaç kökleriyle dolu. Atletizm ile ilgilenenler iyi bilir atlet  sakatlıkları zemin sertliğinden otomatikman yaşanır, bu sebeple Atlet ayakkabısı ve antrenman zemini çok önemlidir.
2020 Tokyo Olimpiyatlarına 3 sene var ama sorumuz şu;
Başarılı  Altın Kızımız  Muhsine Gezer Burhaniye şartlarında nasıl Olimpiyatlara hazır olacak.
Spor Bakanı Muhsine için tebrik yayınladı.
Belki Ankara’ya çağırır ve dertlerini dinler.
Bu kız okul saatleri dışında 7 gün yaz kış çalıştı. Başarı arkasında çok farklı hikayesi var. Salça ekmek ile büyüyen bir kız ama yüreği taş gibi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here