Paylaş

Uğur Meleke’den Arda Turan tepkisi!

A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Lucescu’nun, milli takımdan uzaklaştırılan Arda Turan ile görüşme gerçekleştirmesi, tepkilere neden oldu. Hürriyet Gazetesi yazarı Uğur Meleke, “TFF’nin Arda’yı kadro dışı bırakma nedeni, bir gazeteciye yaptığı fiziki saldırı değil miydi? Bu ceza, sadece 1 maçlık mıydı sahi? Arda Turan’ın milli takıma dönüşüyle ilgili kararı yeni teknik adamın değil, TFF’nin vermesi gerekmez mi?” diyerek tepkisini dile getirdi.

İşte Meleke’nin o yazısı;

“Lucescu’nun göreve gelir gelmez Avrupa turu yapması olumlu. Zaten benim de milli takım hocalığının ikinci iş olarak yapılmasına karşı olmamın temelinde, teknik direktörümüzün bolca Avrupa’ya gitmesi gerekliliği de yatıyordu. Hakan’la, Cengiz’le, Enes’le, alt yaş grubundan A takıma çıkacaklarla, seçim aşamasında olanlarla bizzat görüşeceksin, yerinde izleyeceksin, birlikte karar alacaksın. Bunun başka yolu yok.”

‘ARDA KARARINI TFF’NİN VERMESİ GEREKMEZ Mİ?’

“Ancak Rumen Hoca’nın İspanya seferinde Arda’yla görüşüp onu milli takıma davet ettiği de gelen haberler arasında. Eğer bu haberler doğruysa, benim kafamda soru işaretleri kaldı doğrusu. Arda, bundan 2 ay önce ulusal takımı bıraktığını açıkladığı basın toplantısını yapmadan birkaç saat önce zaten TFF tarafından kadro dışı bırakılmamış mıydı? TFF’nin Arda’yı kadro dışı bırakma nedeni, bir gazeteciye yaptığı fiziki saldırı değil miydi? Bu ceza, sadece 1 maçlık mıydı sahi? Arda Turan’ın milli takıma dönüşüyle ilgili kararı yeni teknik adamın değil, TFF’nin vermesi gerekmez mi? Arda-Bilal Meşe olayı yaşandığında Lucescu bu olayın bir parçası değildi ki, şimdi Arda’nın ayağına gidip onu ulusal takıma geri çağırıyor!”

“Eğer siz Arda Turan’ın Bilal Meşe’ye yaptığı fiziki saldırıyı böyle yok sayarsanız, adeta cezasız geçerseniz; Fatih Terim’in görevine Alaçatı baskını nedeniyle son verme konusunda yüzde yüz haklı olmanıza rağmen haksız duruma düşmüş olursunuz. Hukuksuz olursunuz. Hukukun olmadığı yerde de kaos kaçınılmazdır zaten. Terim, Alaçatı’da kebapçı basar, milli takımdaki görevine son verilir.”

“SOKAKTA HUKUK YOKSA SAHADA DA OLMUYOR GALİBA…”

“Arda, gazeteci dövmeye kalkar. Yalnızca 2 ay sonra ayağına gidilip, “lütfen milli takıma dön” denir… Aziz Yıldırım, Özgür Yankaya’yı Fenerbahçe Stadı’nın çimleri üstünde açıkça tehdit eder. Hak mahrumiyeti cezası alır. Bu cezayı niye aldığını anlamadığını söyler! Birkaç ay sonra bu kez trafikte korumaları, bir motorcuyu tehdit eder. Görüntüler medyaya açıkça yansımasına rağmen konu mahkemeye intikal etmez. Kapanır gider. Bir ülkede sokakta hukuk yoksa, sahada da olmuyor galiba…”

 

 

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here