Usta gazeteci Aybars Hünalp, Türk sporunun Türk ekonomisine paralel bir gelişim gösterememesini sorguladı:

 

Bir fotoğrafın bana anlattıkları

Başkanlık Sistemi’nin ardından kısa bir sürede oluşturulan ‘Başkanlık Kabine’si benim gibi neredeyse 50 yılını spora veren birisi olarak çok heyecanlandırdı..
Özellikle de Spor Toto Teşkilatı’nın Başkanı olarak bildiğimiz ama çok da yakından tanımadığımız ve geçmişinde ayrıca tüm federasyonların performansları analiz eden Sportif Değerlendirme ve Geliştirme Kurulu Üyeliği ile de ülke sporunu yakından tanıması üzerine “ Mazereti olmayan kabine” ve “Kasapoğlu’nun tercihi” başlıklı 2 yazıyı kaleme aldım ve uzaktan Spor Teşkilatını gözlemeye devam ettim..
Geçen 5 aylık dönemde ve 2 ayrı 100 günlük icraat programında benim dikkatimi çeken tek şey Bakan Kasapoğlu’nun kısa sürede 100 bin öğrenciye yüzme dersini sağlayan organizasyonu oldu.. Benim şahsen görmek istediğim Milli Eğitim Bakanı’nın yaptığı gibi “Sporda Vizyon 2023” belgeseli olsa da kıpırdanma işaretlerinden de mutluluk duyuyorum..
Öte yandan bütün bunların yanında Cumhurbaşkanı’nın Başdanışmanı ve Asrın Güreşçisi Hamza Yerlikaya’yı Bakan Yardımcısı yapması teori alanında başarılı bir Bakan figürünün yanına minderin tozunu yutmuş daha da önemlisi sporcu odaklı bir tercih yapması üzerine ‘işte bingo’ dedim..
Ve bu kez Spor Teşkilatına bu gözle bakmaya başladım..
Ancak geçen sürede Bakan ile Bakan Yardımcısının hiç bir spor organizasyonunda birlikte olmadıklarını hatta birlikte bir fotoğraflarına da rastlamadım..
Ta ki geçen hafta genç motosikletçilerin Külliye’deki kabulünde 2 ismi de yan yana görünce ‘işte şimdi oluyor’ dedim..
Tabii bunları bir olumsuzluk olarak yazmadım.. Çünkü spor alanı ülkemizde çok geniş ve yapılması gereken çok da iş var.. Ekonomide G 20 seviyelerinde olan Türkiye’nin sporda 44. sıralarda olması kabul edilemez..
Gönlümden geçen federasyonları yakından tanıyan Bakan Kasapoğlu ile federasyonların yeniden yapılandırılması ile sağlanacak moral motivasyon ve kalite ile üst düzey rekabeti yıllarca minderde solumuş Bakan Yardımcısı Yerlikaya’nın sporculara saplayacağı motivasyon ve özgüven ile 2020 hatta 2024’lere hazırlanmalıyız..
O yüzden bu fotoğrafı çok önemsiyorum..

Önceki İçerikGalatasaray’dan transfer… Gökhan Yıldırım espor kadrosuna katıldı
Sonraki İçerikHasbro ve Fenerbahçe Spor Kulübü güçlerini birleştirdi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz