AKP 4.yıldızı taktı

Politika işimiz değil ama seçim sonuçlarını gördükten sonra bir gazetenin yazı işlerinde çalışıyor olsaydım, “AKP 4. yıldızı taktı” diye başlık atardım. Malum, futboldaki şampiyonluklar için her 5 yılda 1 yıldız takılıyor ya… Siyasetten çıkıp spora dönersek, seçim öncesi yaşanan gerginlik olaylarından golfün de nasibini almış olduğunu gözlemledim. Mehmet Ersoy’un sahibi olduğu Maxx Royal Tesisleri’nde yapılan THY Golf Turnuvası’nı yerinde izledim. Eskiden burada mücadele eden profesyonel golfçüleri izlemek için pek çok turist gelirken, özellikle Avrupa’da yapılan “Türkiye’de can güvenliği yok, gitmeyin” uyarıları pek çok yabancıyı etkilemiş. Golf Federasyonu Başkanı Ahmet Ağaoğlu, İngiliz televizyonuna verdiği röportajda, “Antalya’da anlatılanlar gibi kötü bir ortam olmadığını yerinde gözlemlediniz” diyerek Türkiye gerçeğini yansıttı. Antalya ülkemizin % 33 ile en çok turist alan birinci ili. İspanya’nın golf turizminde 20 yılda geldiği noktaya Türkiye 5 yılda geldi.

Trabzonspor’a kadın lazım

Trabzonspor’un seyirci profilinde ciddi bir değişiklik var. Eskiden Fatma nineler, Süheyla anneanneler Trabzonspor tribünlerine gelir, bordo – mavililere destek olurdu. Şimdi tribünlerde kadın profili eksik olunca, bazı yöneticilerin de doldurmasıyla olaylar şekil değiştirdi. Trabzon’da yaşanan ve yaşanabilecek olayların önüne geçmek için kadın seyircileri tribüne çekmek lazım. Ayrıca Türkiye Futbol Federasyonu’nun hak mahrumiyeti cezalarını da gözden geçirmesi lazım. Kulüp başkanlarına verilen hak mahrumiyeti cezaları gerçek anlamda bir işe yaramıyor. Şekilsel olarak var olan bu cezaların, Kulüpler Birliği’nin de görüşü alınarak daha anlamlı bir hale getirilmesi lazım.

Hıncal Uluç’un ne yapması lazım?

Geçen hafta Fenerbahçe Kulübü’nün Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) üyesi olmayan gazetecileri tribününe almayacağından yola çıkarak Erman Toroğlu gibi TSYD ile arası açık olan ve üyeliğinden istifa eden Hıncal ve Öcal Uluç ağabeylerimizin Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Stadı’na nasıl gireceğini sormuştuk. Dernek başkanımız sevgili Oğuz Tongsir ağabeyimizden, “Her maçta 15 sarı basın kartlı ustaya yer ayıracağız. Bu kişiler de TSYD’ye başvurup akredite oldukları ve 15 barajına takılmadıkları takdirde tabi ki maça girecekler” açıklamasını yaptı.

Lider kuş yorulursa(!)

Hikayeyi LİG TV Londra muhabiri Rıdvan Ertuğ nakletti. Geçenlerde BBC’de Manchester United’ in 26 yıllık çalıştırıcısı Sir Alex Ferguson için uzunca bir belgesel yayınlandı. Belgeselde Ryan Giggs anlatmış; bir gün antrenman sırasında Alex çalışmayı bağırarak durduruyor ve havada V şeklinde göç eden kuşları gösteriyor. 30 kişilik ekip ne mesaj verildiğini anlamakta güçlük çekince, “Bu bir ekip işi, en öndeki lider yorulduğunda liderliği tecrübeli diğerine bırakıyor ve kilometrelerce kanat çırpmaya devam ediyorlar. Alex işte takım ruhu böyle olmalı” diye örnek veriyor. Basketbolda da futbolda da bunu başarabilenler mutlu sona ulaşabiliyor. Aynı belgeselde bir de eski başbakan Tony Blair anlatmış. Blair bir gün Alex’i arayıp, bakanlar kurulunu kastederek “Takımın huzurunu soyunma odasında bozan en iyi oyuncunuz ise ne yaparsınız?” diye sormuş. Alex Ferguson, “Hemen kovarım” demiş.

AYBARS HÜNALP- GÜNEŞ

Önceki İçerikUEFA takımlar sıralaması yayınlandı. İlk 100’de 4 Türk takımı var. 28. sırada ise…
Sonraki İçerikTrabzonspor 3.dakikada golü yedi, 90+3’te penaltıyı değerlendiremedi ve…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz