Ayşe Arman, Konya’da düzenlenen 5. İslami Dayanışma Oyunları’nda yaşanan aksaklıkları kaleme alan bir eleştiri yayınladı:

…bazı haberlere kayıtsız kalmak, ‘Yok artık, şaka bu!’ dememek mümkün değil! Alın size Konya’daki İslami Dayanışma Oyunları🙈👀
.
Bu yıl 5.’si düzenlenen İslami Dayanışma Oyunları, ultra absürd olaylara sahne oldu! Kafa kesme hareketlerinden tutun da, teknik aksaklıklar nedeniyle rekor iptal etmelere kadar… Şaşkınlıkla izliyoruz!!!😬🤪
4 yılda bir İslam İşbirliği Teşkilatı’na üye ülkelerin sporcuların katılımıyla (sporun, dini olur mu? Bunu da anlamak mümkün değil) gerçekleşen bu organizasyonun ilki 2005 yılında Suudi Arabistan’da düzenlenmiş!!
.
Bu sene Konya’da. 9 Ağustos’ta başlayan spor müsabakalarının ilk haftasında pek çok skandal yaşandı. Güler misiniz, ağlar mısınız?🙄
.
İlk olarak, Türkiye ile Katar arasında oynanan erkekler voleybol maçında Katar’ın liberosu Saad Sulaiman, bi tartışma esnasında sporcularımızın olduğu yöne “kafa kesme” hareketi yapmasıyla gündeme geldi.
.
Hentbol maç programındaki değişiklikleri sonrası gerekli bilgilendirmeler yapılmayınca, Kamerun Kadın Takımı ilk maça çıkamadı. 10-0 hükmen yenik sayıldı!!! Bangladeş ile oynadığı karşılaşmanın hakemleri, Konya’yı gezerken maçı kaçırdı. Türk hakemler müsabakayı yönetti😬.Konya BŞ Belediyesi Stadı’nın zemini, açılış töreninde bozuldu.
.
Bisiklet yarışları madalya töreninin anonsları, ses sistemindeki sorun nedeniyle el megafonuyla gerçekleştirildi!🙈🙈.Güreş izlemek isteyen seyirciler, salona sokulmadı. Çünkü tesis müdürünün keyfi tercihi bu şekildeydi.
.
Halterde sporcumuz altın aldı, İstiklal Marşı çalınamadı, seyirciler okudu!😬😬

Son olarak da atletizmde büyük bi skandal yaşandı! Atletizm pistinde yaşanan teknik sorunlar nedeniyle, 3 gündür süren yarışların dünya sıralaması ve rekor geçerliliği iptal edildi!!! Pessss, gerçekten pessss!!!🙈🙈🙈
.
Öyle acayip bi ülke olduk ki, bir spor müsabakasını bile yönetemiyoruz! İşi bileni değil, kendi adamını göreve getirmek kemikleştiği için bizde, bir spor etkinliğinin bile altından kalkamıyoruz. Bakalım İslami Dayanışma Oyunları’nın biteceği 18 Ağustos’a kadar daha neler göreceğiz! Güler misiniz ağlar mısınız dedim ya… aslında ağlamak ve utanmak lazım… fıkra gibi çok çok acı tüm bunlar!!!!

Önceki İçerikMehmet Büyükekşi: Yapay zeka 7-8 ay sürer dediler, ilk haftaya yetiştirdik
Sonraki İçerikDiyarbekirspor ve Tuzlaspor, tesis sorunlarına destek için Soylu’ya gitti

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz