DİYARBEKİRSPOR VE TUZLASPOR’DAN İÇİŞLERİ BAKANI SOYLU’YA ZİYARET.
DİYARBEKİRSPOR BAŞKANI İLGİN :”BAKAN SOYLU SORUNLARIMIZIN ÇÖZÜMU KONUSUNDA TAM DESTEK VERDİ”

TFF 2.Lig’de yer alan Diyarbekirspor ile TFF 1.Lig ekibi Tuzlaspor, tesisleşme konusunda yaşadıkları sorunların çözümü için Ankara’ya çıkarma yaptı.
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sorunların çözümü noktasında tam destek verdiğini belirten Diyarbakırspor Başkanı Turan İlgin,”Sayın bakanımız ilgili kurumları arayarak talimat verdi. Bu işin takipçisi olacağını ve mutlaka çözeceklerini ifade etti. Bu kritik süreçte sergilediği bu tutum nedeniyle kendisine çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yeni sezonun başlamasına bir hafta kala tesis ve konaklama sorununa hala çözüm bulamayan Diyarbekirspor, Ankara turuna çıktı.
Görüşme trafiğinde ilk olarak İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ziyaret edildi. Sıcak ve samimi bir ortamda gerçekleşen görüşmeye Diyarbekirspor Başkanı Turan İlgin, teknik direktör Ender Alkan, futbolcular Gökhan Siverek ve Yasin Palaz ile Tuzlaspor Başkanı Recep Doğrul da katıldı.
Görüşmede iki kulübün yaşadığı sorunlar ve tesisleşme krizi hakkında Bakan Soylu’ya bilgi verilerek destek talep edildi.
Görüşmenin sonunda Bakan Soylu’ya isminin yazıldığı Diyarbekirspor forması takdim edildi.

“Sıcak Ve Samimi Bir Tavır Ortaya Koydu “

Görüşmeyi değerlendiren Diyarbekirspor Başkanı Turan İlgin, Bakan Soylu’nun çok yakın ilgi gösterdiğini ve sorunların çözümü için ilgili kurumları bizzat arayarak destek verilmesini istediğini aktardı.
Görüşmeden son derece umutlu ve mutlu bir şekilde ayrıldıklarını anlatan İlgin,”Sayın bakanımız sıcak ve samimi bir yaklaşım ortaya koydu. Her türlü desteğin verileceğini, sahipsiz olmadığımızı ifade etti. İlgili kurumları bizzat arayarak çözüm üretilmesini istedi. İnşallah hem kısa hem uzun vadeli sorunlarımız çözülmüş olacak. Tesis sorununu tümden çözülmüş olacak. Sayın bakanımıza bu anlamlı yaklaşımından ötürü çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Önceki İçerikAyşe Arman, 5. İslami Dayanışma Oyunları’nı yazdı
Sonraki İçerikFutbolcu biraderlere son örnek: Mehmet Sıddık İstemi- Muhlis İstemi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz