Aziz Yıldırım’dan TFF’ye ‘Padişahlık’ benzetmesi

Antalya maçı sonrasında Disiplin Kurulu’na sevk edilen başkan Aziz Yıldırım TFF’ye yolladığı yazıda, “Sizin yaptığınız ancak padişahlıkta olur. Demokraside bu işler böyle yürümez. Kaldı ki ben bu sözleri söylemedim” dedi

Başkan Aziz Yıldırım, TFF’ye sert çıktı… Antalyaspor maçı sonrasında basın mensuplarına, “Böyle maç yönetilmez. En sonunda bir gün tepem atacak, sinirleneceğim, sahaya inip bir hakeme iki tane tokat atacağım o olacak. Sonra da takımı sahadan çekip hakeme ‘Alın şimdi kendi aranızda oynayın’ diyeceğim” şeklinde açıklama yaptığı iddialarının bazı gazetelerde yer alması üzerine Başkan Yıldırım, Disiplin Kurulu’na sevk edildi. Bu gelişme üzerine TFF’ye zehir zemberek bir yazı gönderen Yıldırım, “Sizin yaptığınız ancak padişahlıkta olur. Demokrasilerde bu işler böyle yürümez. Demokraside herkesin konuşma özgürlüğü vardır. Kaldı ki ben bu sözleri sarf etmedim” dedi.

‘DEDİKODULARLA SEVK YAPILMAZ’
Yazısının son bölümünde de Başkan Aziz Yıldırım sert ifadelerde bulundu: “Dedikodularla sevk yapılmaz. Herkesin her söylediğiyle insanlar kurullara sevk edilmez. Kaldı ki sohbet ortamında bazı sözler sarf edilmiş olsa bile resmi bir açıklama değildir. Ne benim ağzımdan ne de kulüp tarafından yapılmamışsa, insanlar benim ağzımdan ‘Aziz Yıldırım şöyle söyledi, böyle söyledi’ tarzı laflar sarf ederse ne yapacaksınız? Diyelim ki birileri benim adımı kullanarak bazı yerlere, bazı insanlara, kişilere makamlara hakaret etti. Ceza mı vereceksin? Disiplin Kurulu’na mı göndereceksiniz? Böyle şey olmaz. Olsa da ancak padişahlıklarda olur.”(HT)

Önceki İçerikBeşiktaş “Fatih Terim” dedi… Kartal, 19.03’e kadar ara formülü buldu!
Sonraki İçerikCiner Grubu, yeni satın aldığı spor kanalı 7/24’le birlikte “maç furyası” başlatıyor!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz