Aziz Yıldırım: Hakem Hakkında Ciddi Duyumlar Geliyor

Fenerbahçe Kulübü Başkanı Yıldırım, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanşında Braga’ya yenilerek, organizasyondan elendikleri maçın Hırvat hakemi Ivan Bebek hakkında duyumlar olduğunu söyledi.
Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım, Türkiye’yi UEFA’da temsil edenlerin Galatasaraylı olduğunu ileri sürerek, “Bunlar UEFA’ya gidip Fenerbahçe’yi şikayet ettiler” dedi.

Aziz Yıldırım, Fenerbahçe Kulübü İstanbul Fatih Şubesinin, Cemile Sultan Korusu’nda düzenlediği organizasyona katılarak, kulübün yeni üyelerine rozetlerini takdim etti.

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı İbrahim Çağlar’ın da katıldığı toplantıda konuşan Yıldırım, Türkiye’nin menfaatleri için sporda da birlik içinde hareket edilmesi gerektiğini dile getirdi.

Şenes Erzik’in UEFA’da 20 seneden fazla görev yaptığını anlatan Yıldırım, şunları kaydetti:
“UEFA’da kim var şimdi Türkiye’yi temsil eden? İlhan Helvacı, Ebru Köksal, Levent Bıçakcı var, Lutfi Arıboğan bir komitedeydi. Hepsi Galatasaraylı. UEFA’da Türkiye’yi temsil eden başka takımlardan yönetici yok. Bunlar ne yapıyorlar. Bunlar 3 Temmuz sürecinde Fenerbahçe’yi ispiyonlamak için uğraşıyorlar. Ne yaptılar bunlar, UEFA’ya gidip Fenerbahçe’yi şikayet ettiler. Ben bizim arkadaşlarımıza ‘Galatasaray’la ilgili UEFA’ya veya başka bir yere yazı yazmak yok.’ dedim. Hepimiz bu ülkenin takımıyız. Bu ülkenin takımlarını gidip ispiyonlayamayız. Türk milletinde ispiyonculuk yoktur. Başka kesimlerde bunlar var. Bunların ortadan kalkması lazım.”

fenerbahce-fatih-subesi-yahya-ugur-baskanliginda-acildi

GALATASARAY’I YENECEĞİZ
Aziz Yıldırım, Spor Toto Süper Lig’de yarın Galatasaray ile oynayacakları derbi maçı kazanacaklarını iddia ederek, şunları kaydetti:
“Yeneceğiz, mecburuz yenmeye. Şampiyon olmak istiyorsak yeneceğiz. UEFA’da güçleneceğiz. Türkiye Futbol Federasyonu bir söz veriyorsa yerine getirecek. Mesajımı alıyorlardır onlar.”

HAKEM HAKKINDA CİDDİ DUYUMLAR GELİYOR
Aziz Yıldırım, UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanşında Braga’ya yenilerek, organizasyondan elendikleri maçın Hırvat hakemi Ivan Bebek hakkında duyumlar olduğunu anlattı.

UEFA Avrupa Ligi’nden elendikleri için üzgün olduklarını vurgulayan Yıldırım, “Maçta hakem hata yaptı. Hakem hakkında çok duyumlar geliyor. Almanya’dan Türkler geliyor, burada Sırplarla beraber insanlara bu maçla ilgili bir şey anlatıyorlar, ‘İddaa oynayın.’ diye. Sonra gidiyorlar Hırvatistan’a konuşuyorlar, dönüyorlar ‘para yatırın.’ diyorlar. Böyle duyumlar, insanların konuşmaları var. Bunları inceliyoruz. Evet hakemin yaptıkları önemlidir. Fenerbahçe elendi. Olabilir, bu bir spordur.” ifadelerini kullandı.

tt538_49638_1865898

Spor açısından bakıldığında hakem hatalarının doğal olduğunu dile getiren Aziz Yıldırım, sözlerini şöyle sürdürdü:
“Bir de öbür taraftan bakmamız lazım. Ligin ilk devresinde Beşiktaş maçında 3-2 yenildik. O maçı hakem Halis Özkahya yönetti. Ofsayttan gol verdi. Sonra döndü üçüncü golde Gomez, Alves’i çekti gol yaptı ve 3-2 yenildik. Üç puanı onlardan silin ve bize ekleyin. ‘Maç berabere bitti.’ deyin, bir puanı onlara bir puanı bize ilave edin puan durumunu görürsünüz. Hakemi suçlama konusunda ben herkesle aynı fikirde değilim. Ben olaya biraz da toplumsal bakıyorum. Ülkenin dışarıdaki itibarına bakıyorum. Biz eğer birlik ve beraberliği sağlayamazsak ve dışarıda bunu diğer ülkelere anlatamazsak, o zaman çözülmeye başlarız. Braga gibi bir yerde insanların gelip ‘Türkler dışarı.’ diye bağırması acıdır. Geldiğimiz nokta iyi değildir. Yoksa hakemin yaptıkları gelir geçer. Maç 2-1’den sonra 20 dakika daha oynandı, bizim oyuncular kırmızı kart görmek için uğraşmasaydılar, daha dikkatli oynasaydılar belki turu geçerdik.”

TERÖRÜN BİR AN EVVEL BİTMESİNİ İSTİYORUZ
Türkiye’nin zor günlerden geçtiğini anlatan Aziz Yıldırım, yaşanan terör saldırılarını lanetlediğini dile getirerek, “Bu ülkenin birlik beraberliği için terörün bir an evvel bitmesini istiyoruz.” dedi. (karar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here