TARIK YURTTAŞ’A YAPILAN SALDIRIYA KINAMA

TFF 3. Lig takımlarından Medical Park Batman Petrolspor A.Ş. Kulübü tesislerine gelen yaklaşık 12 kişilik grup, ellerindeki demir çubuk ve sopalarla teknik direktör Tarık Yurttaş ve 2 futbolcuya saldırdı. Saldırganlar kaçarken yaralanan yurttaş ve futbolcular, hastaneye kaldırıldı.

Saldırı, dün gece Site Mahallesi’ndeki kulüp tesislerinde yaşandı. Yaklaşık 12 kişi, gece yarısı geldikleri tesiste, ellerindeki demir çubuk ve sopalarla teknik direktör Tarık Yurttaş ve 2 sporcuya saldırdı. Kimlikleri belirsiz saldırganlar kaçarken, yaralanan Yurttaş ve sporcular, ihbar üzerine gelen ambulanslarla özel bir hastaneye kaldırıldı. İlk müdahalenin ardından Batman Bölge Hastanesi’ne sevk edilen yaralılardan teknik direktör Yurttaş’ın burnu ile kaburgasında kırıklar olduğu belirlendi.

Tedavisi süren Yurttaş, “Saat 23.30 civarında 10-12 kişilik grup, demir çubuk ve sopalarla gelip, kulübün içinde bize saldırdı. Hukuki yollardan hakkımızı arayacağız” dedi.

Polis saldırganların yakalanması için çalışma başlattı.

DİYARBAKIRSPOR’DAN KINAMA MESAJI

3.Lig 3.Grup takımlarından Batman Petrolspor’un teknik direktörü Tarık Yurttaş ve takım kaptanı Celal Aras’a kimliği belirsiz bir grup tarafından yapılan saldırı spor kamuoyunun büyük tepkisini  çekti.
Diyarbakırspor kulübü, bir dönem formasını giyen Tarık Yurttaş’a yapılan saldırı kınayarak bu tür olayların bir daha yaşanmamasını diledi.
Diyarbakır Süper Amatör Futbol Ligi’nde mücadele eden  Yeşil-Kırmızılı kulübün başkanı Ekrem Karakoç tarafından yapılan açıklamada,Batman gibi önemli bir kentin böyle talihsiz bir olayla gündeme gelmesinin üzüntü verici olduğuna dikkat çekildi.
“Batman Bu Tabloyu Hak Etmiyor”
Açıklamada, ”Komşu ve kardeş kentimiz Batman’ın 60 yıllık çınarı Batman Petrolspor’un ismini  böyle talihsiz ve kabul edilemez olayla gündeme getirenleri  en hafif tabirle kınıyoruz. Bu vahim olay hem spor  hem de insanımızın ahlaki değerleri ile bağdaşmamaktadır.  Kadim Batman halkı bu tabloyu hak etmiyor. Batman’ın evladı olan ve Diyarbakırspor’umuzda da bir dönem forma giymiş olan Tarık Yurttaş hocamıza ve Celal Aras kardeşimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Türk sporu artık bu tür çağdışı ve ilkel tablolardan kurtulmalıdır.” denildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here