Fenerbahçe forması giyen Tolgay Arslan’a yakınlığıyla bilinen ve Almanya’da yaşayan futbol adamı Ali Polat, sarı-lacivertli futbolcuyla ilgili çarpıcı sözlere imza attı. Ali Polat, “Tolgay Arslan, Fenerbahçe’ye transfer olmak için Almanya’dan 3, İtalya’dan 1 takımı reddetti” ifadelerini kullandı.

Radyospor’da Spor Kazanı programında Özgür Sancar’ın canlı yayında sorularını yanıtlayan Ali Polat’ın açıklamaları şu şekilde:

Ali Polat: “Tolgay Arslan’ın düzenli oynamayı istemesi hakkıdır”

Tolgay’ın Fenerbahçe ile uzun vadeli bir anlaşması var. Devre arası neler olur, bilemem. Her futbolcu düzenli oynamak ister. Onun da hakkı. Büyük ümitlerle geldi. Takım olarak geçen sene kötüydü. Tolgay da kötü göründü. Sezon başında da kampta şanssız bir sakatlık geçirdi. Sakatlık Tolgay’ı etkilemiş olabilir. Sakatlık sonrası Ersun Yanal da kafasındaki başka planları uyguladı.

Ali Polat: “Tolgay’ın Fenerbahçe’de çok rahat oynaması gerekiyor”

Ersun Yanal, Tolgay’ı uzun yıllar önce ısrarla istemişti. Trabzonspor’un Tolgay’ı çok istediği dönem var. O dönem olmamıştı. Fenerbahçe’de bir araya geldiler. Tolgay’ın kalitesi tartışılmaz. Fenerbahçe’de çok rahat oynaması gerekiyor bence. Almanya’da birçok takımda banko oynayacak kalitede bir futbolcu.

Ali Polat: “Tolgay’ı çok isteyen Ersun Yanal, son dakikada oyuna sokmaz”

Ersun Yanal’ın Tolgay’a şans verip vermeyeceğini bilemiyorum. Tolgay’ı çok isteyen bir Ersun Yanal son dakikalarda oyuna sokmaz. Tolgay oynadıkça açılan bir futbolcu. Tolgay, son dakikalarda oyuna girecek bir oyuncu değil. Ben böyle düşünüyorum.

Ali Polat: “Yabancı oyunculara Türkiye’de çok büyük rakamlar ödeniyor”

Ersun Hoca, 2 senedir oynatmadığı Alper’i forvet oynattı. Avrupa’dan transfer edilen futbolcular Türkiye’de genelde yanlış transferler. Çok büyük rakamlar ödüyor Türk takımları. Bir de gelen yabancılar, net şekilde para alıyor. O paraları Avrupa’da kesinlikle alamazlar.

Ali Polat: “Tolgay, 3 Alman 1 de İtalyan takımını Fenerbahçe için reddetti”

Tolgay’ı Avrupa’dan isteyen takımlar vardı. Ben Tolgay’ın yerinde olsam Bundesliga’ya geri dönerdim. O takımların ismini vermeyeyim. Ama Almanya’dan 3 takım istiyordu. İtalya’dan da isteyen bir takım vardı. Tolgay bunu biliyordu. Tolga Fenerbahçe’yi tercih etti. Fenerbahçe’yi seviyor. Büyük bir kulüp olduğunu biliyordu. Tercihini Fenerbahçe’den yana kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here