Doğuş Medya Grubu’nda hareketli saatler! Ferit Şahenk yöneticileri neden topladı?

Doğuş Medya Grubu’nda bu sabahtan itibaren hareketli saatler yaşanıyor. Doğuş Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ferit Şahenk, sahibi olduğu Star, NTV, NTV Spor’u satışıyla ilgili olarak Maslak’taki kurum binasında toplantı üstüne toplantı yapıyor.

ÜST DÜZEY İSİMLER TOPLANTIDA

Ferit Şahenk sabah erken saatlerde geldiği kurum binasında Haber Merkezi çalışanlarıyla tek tek tokalaştı. Toplantıya, Doğuş Yayın Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Erman Yerdelen ve üst düzey yöneticiler de katılıyor. Sabah saatlerindeki ilk toplantı üçüncü kattaki NTV Genel Yayın Yönetmeni Nermin Yurteri’nin odasında yapıldı ve daha sonra ana toplantı salonuna geçildi. Toplantıda alıcı taraf ise Katarlı beIN grubu.


Doğuş Medya Grubu'nda hareketli saatler! Ferit Şahenk yöneticileri neden topladı? (Medyaradar/Özel)STAR VE NTVSPOR’DA ANLAŞILDI

Gelen ilk duyumlara göre iki taraf Star TV ile NTV Spor’un satışı konusunda anlaştı. Ancak NTV’nin satışı konusunda hala pürüzler var. Ferit Şahenk’in elinde; Star TV, NTV, NTV Spor, Kral TV, Kral Pop, Euro Star, NTV Avrupa kanalları ile Kral FM, Kral Pop, Kral World ve NTV radyo istasyonları bulunuyor. Ferit Şahenk aynı zamanda TV8’de de Acun Ilıcalı’nın yüzde 30 ortağı ancak yönetime karışmıyor.

Lig TV’nin adını beIN Sports olarak değiştiren beIN MEDIA, şifreli platform dışında da var olmak istiyor. Satışın tamamen gerçekleşmesi durumunda bile Ferit Şahenk’in medyadan tamamen çıkması söz konusu değil. Şahenk’in satış sonrası yine beIN hisselerinden pay sahibi olması bekleniyor. (Kaynak: medyaradar)

Önceki İçerikTFF’den sürpriz hazırlık! Beşiktaş Antep’te tur atarsa ligi erken bitirecekler…
Sonraki İçerikbeIN Media Group’tan sürpriz karar! Lig TV’nin ardından Digiturk de adı değişiyor…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz