(ÖZEL HABER)

beIN Sports’un medya hakları direktörü olan Hande Sümertaş, beIN Sports’tan Digiturk içinde başka bir üst göreve atandı. Sümertaş, Ayazağa’daki beIN Sports binasında mesai arkadaşları ile vedalaştı ve Beşiktaş Yıldız’da bulunan Digiturk binasına geçti. Futbolmedya’nın edildiği bilgiye göre Sümertaş, Digiturk yapısındaki dizilerden sorumlu içerik yöneticisi olarak atandı.

TFF ve Galatasaray’daki çalışma sürelerinde uzun yıllar Fatih Terim’in asistanlığını yapan ve Terim’in Covid tedavisi sürecinin ardından Galatasaray’dan ayrılan Hande Sümertaş, beIN Sports’a transfer olmuştu. Fenerbahçe taraftarları Sümertaş’ın özetlere ve pozisyonların tekrarlarına müdahale ettiğini belirterek hakkında istifa kampanyası başlatmıştı. Fenerbahçe Kulübü de Sümertaş’ın kulüplerine zarar verdiğini belirterek görevden alınmasını talep etmiş ve beIN Sports’a rest çekmişti. beIN Sports’un bağlı bulunduğu Digiturk yönetimi ise Sümertaş’ın arkasında durarak Fenerbahçe’nin restine restle karşılık vermişti. İki kurum arasında ipler uzun bir süre için kopmuştu.

HANDE SÜMERTAŞ KİMDİR?

Hande Sümertaş, 1977 yılında İstanbul’da dünyaya geldi. Öğrenim hayatını ABD’de tamamladı, Bahçeşehir Üniversitesi’nde Spor Yönetiliği programına katıldı. FIFA’ya bağlı olan Uluslararası Spor Araştırmaları Merkezi’nde (CIES) de eğitim gören Hande Sümertaş, uzun yıllar Fatih Terim’in ekibinde görev aldı.

Hande Sümertaş, Galatasaray’da görevdeyken istifa edip beIN SPORTS’un medya hakları direktörlüğü görevine getirilmişti.

Önceki İçerikSüper Lig’in sürpriz takımı Hatayspor’un onursal başkanı Lütfü Savaş, D-Smart’a konuk oluyor
Sonraki İçerikLöw, Fenerbahçe’den yıllık 5 milyon euro istedi. Biliç ise süre istedi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz