BURGER KING®’İN IZGARA ATEŞİ GALATASARAY’I SARDI

Türkiye’de hızlı servis restoran zinciri sektörünün lideri TAB Gıda, Galatasaray Spor Kulübü ile her iki tarafa da kazandıracak bir anlaşmaya imza attı. Burger King®başta olmak üzere, Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış Popeyes®, Usta Dönerci®, Arby’s®, Sbarro®, ve Usta Pideci® markaları için özel olarak hazırlanan Galatasaray menülerini tercih eden taraftarlar, kazan-kazan temelli iş modeliyle ek bir tutar ödemeden takımlarına destek olacak.

TAB Gıda’nın Türk sporunun gelişimine katkı sağlama vizyonu doğrultusunda iş birliği açıklamaları hız kesmeden devam ediyor. Restoranlarında Galatasaray taraftarlarına yönelik kazan-kazan temelli bir iş modeli geliştiren TAB Gıda, sarı-kırmızı taraftarların yedikçe kulüplerine kazandıracağı bir köprü görevi üstlenecek. İş birliği anlaşması, TFI TAB Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu ve Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz’in katıldığı törende imzalandı.

“Taraftar doyarken, takımına da kazandıracak”

2019-2020 sezonunun ikinci yarısıyla birlikte başlayan iş birliği, 5 yıl boyunca devam edecek. Anlaşma kapsamında 1.200’den fazla restoranla Türkiye’nin dört bir yanına yayılmış Burger King®, Popeyes®, Usta Dönerci®, Arby’s®, Sbarro® ve Usta Pideci® markalarının en sevilen menüleri, 27 Ocak 2020 tarihinden itibaren “Galatasaray Menüsü” olarak restoranlarda taraftarlarla buluşacak. Menüler ayrıca paket servis olarak da sipariş edilebilecek.

“Kulüp ile taraftar arasında köprügörevi üstleneceğiz”

Futbol ekonomisinin gelişiminde spor kulüplerinin sağladığı ek gelirlerin önemine dikkat çeken TFI TAB Gıda Yatırımları Yönetim Kurulu Başkanı Erhan Kurdoğlu “Artık taraftarlar da kulüplerine destek olma ve rekabet ortamında ekonomik avantaj sağlama konusunda daha bilinçli. Türk insanı taraftarı olduğu kulübe gönülden bağlı ve her fırsatta destek olmak istiyor. TAB Gıda olarak, Galatasaray’ın da dahil olduğu yeni iş birliği modeliyle, Galatasaray taraftarlarına çok kolay şekilde, ek bir bedel ödemeden kulüplerine destek olabilecekleri bir fırsat sunuyoruz. İş birliğimiz tek başına sponsorluk değil. Hayata geçirdiğimiz model ile kazan-kazan temelli yepyeni bir model sunuyoruz. Ünlü “ızgara ateşimizi” basketboldan sonra futbola da taşımaktan ve taraftarlığın dinamik dünyasının içinde olmaktan mutluyuz. Buradan tüm Galatasaraylı taraftarlara ‘Takımına kazandırmanın en lezzetli yolu’ çağrısı yapıyoruz” ifadelerini kullandı. Geçtiğimiz Cuma günü Elazığ merkezli yaşanan depreme de değinen Kurdoğlu, yaşanan kayıplardan dolayı çok büyük bir üzüntü duyduklarını, Elazığ ve Malatya’ya doğru yola çıkan Burger King tırlarıyla bölge halkına her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Galatasaray Spor Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, “TAB Gıda, Galatasaray gibi Türkiye’de doğan ve ünü dünya çapına yayılmış büyük bir marka. Kendileriyle yaptığımız uzun görüşmeler sonucunda kulübümüz için en iyi olanaklarla iş birliği anlaşmasına imza attık. TAB Gıda restoranlarından Burger King® başta olmak üzere, Sbarro®, Arby’s®, Sbarro®, Popeyes®, Usta Dönerci® ve Usta Pideci® restoranlarındaki Galatasaray menüsünü tercih eden taraftarlarımız ekstra bir ücret ödemeden takımlarına destek olabilecek. 5 yıllık bu gelir paylaşımı anlaşmasıyla birlikte, sponsorluk ve mali destek anlamında ciddi bir kaynak yaratıldı. Beklentimiz çok yüksek, buradan tüm Galatasaray taraftarına TAB Gıda restoranlarına giderek takımlarına destek olma çağrısı yapıyoruz.” dedi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here