Hatay’da yaşanan son depremlerin ardından orada bulunan Beşiktaşlı bir grup ve canlı yayında yaşanan son durumu aktaran bir muhabir arasında gerginlik yaşandı.
Yaşanan depremin ardından son durumu aktarmak üzere Hatay’da bulunan bir çadır kente giden Serkan Kılıç’ın canlı yayın yaptığı sırada “Yayını bitirebilir miyiz?” diyen Beşiktaşlı bir personele “Kim olarak söylüyorsunuz? Valilikten misiniz?” sorusunu yönelten Kılıç “Evet” cevabı sonrası “Yok ben valilik olduğunu düşünmüyorum” şeklinde karşılık verdi.

Bunun üzerine kendisini çadır kentin sorumlusu olarak tanıtan ve boynuna taktığı kartta “Beşiktaş deprem yardım merkezi görevli personel” kartı bulunan genç, “Ben valiliği arıyorum” derken, muhabir “Arayın siz valiliği kaymakamlığı arayın. Burada da kim olduğu belli olmayan insanlar direkt müdahale ediyorlar” dedi ve afetzedelerin yanına yöneldi.

Aynı grubun muhabire tekrar “Bakın lütfen yayını bitirmenizi rica ediyorum valiliği arayacağım” şeklinde müdahale etmesi sonrası stüdyodan gelen uyarı sonrası yayın kesildi ve ‘tekrar bağlanacağız’ ifadeleri kullanıldı. 


Beşiktaş Kulübü yazılı bir açıklama yaptı:

Kulübümüzün Hatay’da kurduğu çadır kentten yapılan bir canlı yayın sırasında, depremzede vatandaşlarımız için özveriyle görev yapan gönüllü bir taraftarımızın çadır kentte bulunan afetzedelerin rahatsız olmamaları amacıyla kendisine gayet kibar bir üslupla yapmış olduğu uyarıya çirkin söylem ve davranışlarla karşılık veren ve sosyal medya hesabında yaptığı paylaşımlarla rezil tutumunu sürdüren TGRT Haber muhabiri Serkan Kılıç’ı şiddetle kınıyoruz.

Serkan Kılıç isimli şahıs, canlı yayın sırasındaki tavırları ve söylediği sözlerle eline her mikrofon alanın gazeteci olamayacağını gözler önüne sermiştir.

Kim olduğunu, hangi özelliklerle ulusal bir haber kanalında görev alabildiğini anlayamadığımız Serkan Kılıç’ın sözleri ve davranışlarıyla ilgili takdiri kamuoyuna bırakıyoruz.

Kılıç’ın tüm kışkırtmalarına rağmen kendisine terbiye sınırları içerisinde kalarak karşılık verdikleri için kutladığımız gönüllülerimize, afetzede vatandaşlarımız için üstün bir çabayla gerçekleştirdikleri görevlerinde başarılar diliyoruz.

Beşiktaş JK

Önceki İçerikAsya Şampiyonlar Ligi maçlarında depremde hayatını kaybedenler için saygı duruşu
Sonraki İçerikVoleybol Federasyonu: Deprem bölgesindeki 8 takım liglerden çekildi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz