Beşiktaş‘ın tecrübeli golcüsü Burak Yılmaz, Antalya’da yapılan kampta basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Burak Yılmaz samimi ifadeler kullanırken şampiyonluk hedefleri, Arda Turan‘ın durumu, Cenk Tosun‘un transfer iddiaları ve A Milli Takım hakkında konuştu.

Burak Yılmaz’ın basın toplantısından öne çıkan sözler şöyle:

“Bugün takımla ilk antrenmanımı yaptım. Çok şükür iyiyim. Futbolu Beşiktaş’ta bırakmak için çok dua ettim, Allah’ımdan tek dileğim şampiyon olmak, Türkiye Kupası var, onu kaldırmak. Kesinlikle kupa kaldırmak istiyorum. Transfer vs. en ufak aklımda yok. Sezonun ilk yarısında beklentinin altında kaldık ve bunun tek sorumlusu da futbolcular. Aramızda konuştuk ve Sivasspor maçını dört gözle bekliyoruz, her şey çok daha iyi olacak.

Sivasspor’un çok iyi bir hocası ve iyi bir kadrosu var

“Sivasspor ile ilk hafta oynamak bizim için avantaj. Sivas’ın çok iyi bir hocası ve iyi bir kadrosu var. Bunun bir tesadüf olmadığını gösterdiler, Sivasspor ile oynamamız bizi yarışın içinde tutacaktır.

“Gol atmak ketçap gibidir sıkarsan devamı gelir”

“Bu sezona çok talihsiz başladım, 10 maçta forma giyip 5 gol attım, bu benim için kötü bir istatistik. En çok 12 gol atan var ama ben de gol atıp onları yakalayacağım. Hep söylerim ‘Gol atmak ketçap gibi sıkarsan devamı gelir’ diye, atarsam devamı gelecektir.

“Arda Turan haberlerine üzülüyorum”

“Beşiktaş’ın Arda Turan ile ilgili bir tasarrufu varsa Beşiktaş’ın Burak Yılmaz vasıtasına ihtiyacı yoktur. Bu haberler hem Beşiktaş’a hem de Arda Turan’a saygısızlıktır. Arda’nın gönlünü biliyorum, kalbini biliyorum, inşallah gönlüne göre olur. Arda ile ilgili çıkan haberleri görünce üzülüyorum. 3 sene önce Türkiye’nin en iyisiydi. Arda’nın da hataları var. Ama neden Arda’ya karşı böyle davranıyoruz onu da bilmiyorum. Türk insanı mutsuz olur ama mutlu eder karşısındakini…”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here