Hürser Tekinoktay’dan avukat Kayhan Turan’a sert tepki!

Beşiktaş kongre üyesi Hürser Tekinoktay, BJK A.Ş. Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamalar nedeniyle avukat Kayhan Turan’a sert tepki gösterdi.

6. Asliye Hukuk Mahkemesinde kazanılan davanın Fulya Davası olmadığını iddia eden Kayhan Turan’a tepki gösteren Tekinoktay, “Hem ‘Fulya davası dediğiniz dava bir Fulya davası değildir’ diyor, hem de davanın konusunu ‘Del Bosque, Ferrari ve Fulya’daki Aşçıoğlu inşaata ilişkindir’ diye açıklıyor.
Söylediği şeyler zaten hemen başta çelişkili. Fulya’daki inşaatları yapan Aşçıoğlu davanın konusuysa bu dava nasıl Fulya davası olmuyor da başka dava oluyor? Açılan davanın kulübe karşı açıldığını ve davalının Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneği olduğunu söylüyor. Ancak yıllarca vekaletini yaptığı Fikret Orman’ın ise “bu davayı ben açtım, parasını ben verdim” dediğini hiç duymamış galiba.
Şimdi sayın Turan’a soruyorum. Hem davayı açan sizsiniz hem de davalı olan sizsiniz. Bu hukukta nasıl oluyor bir anlatın bakalım.
Bu dava açık ve net Fulya projesiyle ilgili mali genel kurulda üyelere yanlış bilgi vererek kulübün zarara uğramasına neden olan dönemin yönetim kuruluna karşı açılmış bir davadır ve kazanan da sadece Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneğidir.
BJK’nin menfaati ve temel hakları, dönemsel olarak vekalet alıp Beşiktaş’ı borç batağına sokup sonrasında ortadan çekip giden, hele ki tek taraflı mutabakat ile 100 milyon TL senetleri alıp gidenlerden daha önemlidir.
Ve sizlerin de vazifesi kişilerin değil kamunun, sporun ve Beşiktaş Jimnastik Kulübünün haklarını savunmaktır.
Sizler kişilerin avukatı değil Beşiktaş Jimnastik Kulübünün avukatısınız.
Vekaletinizin sahibi bir asırdır süregelen güzide kulübümüz ve camiamızdır.
Bunu yaparsanız Beşiktaş camiasına ve derneğine karşı kusur işlemiş olursunuz Beşiktaş’ın hakları kişilerin haklarından üstündür” dedi.

Genel Kurul toplantısındaki konuşmasında Fulya ile ilgili tahkime gidildiğini ve dosyanın Yargıtay’da olduğunu iddia eden Kayhan Turan’ın bu sözlerini anlayamadığını ifade eden Hürser Tekinoktay şunları söyledi:

“Bahsettiği davanın dosya numarasını ve hatta Beşiktaş JK adına girdiği tüm davaların dosya numarasını açıklamalıdır. Ve ayrıca Fikret Beyin 15 Kasım 2015 tarihinde “yazılı olarak sormuşsunuz yazılı olarak cevap vereceğiz dediği meşhur 100 bin USD ödemenin nereye ve kime yapıldığıyla ilgili nasıl oluyor da bunu A.Ş. Genel kurulunda bu ticari sırdır, buna insiyatif alıp cevap vermiyorum dersiniz?
Bu kulübü Beşiktaş Başkanı dışında yöneten biri mi var?
Kamuya açık derneklerin ne zamandan beri ticari sırları olmaktadır?
Ve ayrıca şahsınızın takip ettiği kaybettiğiniz davadan sonra hala benden neyin belgesini istiyorsunuz? Belgeler mahkemelere sunulur…
Ben size girmiş olduğunuz davanın belgesini bana soruyorsunuz her şey o dosyada dedim mi demedim mi? Ve ayrıca Şan Ökten tesislerinin yenilenmesinin Fulya Projesi kapsamında olduğunu buna istinaden mahkeme dosyasında hem bilirkişi hem de Devlet denetçilerinin raporu olduğunu söylemiş olmama ve 15 Kasım’daki Divan Kurulu toplantısını takiben 18 Kasım 2015 tarihinde kulüp görevlisi Kenan Şeker’in bu belgeleri teslim almasına rağmen siz;

Efendim ben onlara pek itibar etmiyorum bizim elimizde başka belge var demediniz mi?
Sizin elinizde hiç bir resmi sıfatı olmayan belgeye itibar edeceksiniz mahkeme ve devletin tespit ettiği belgeye itibar etmeyeceksiniz ?
Ve ayrıca Beşiktaş’ın eski sporcusu olan ve Fulya Davasına bakan avukatımız Aker Çıtak’ın sizle görüşmesinin daha uygun olduğunu düşünerek sizinle görüşmesini istedim siz de bu elimizde bir belge var ama belgeyi mahkeme kararı olmadan size veremem demediniz mi?
Unutmayın Beşiktaş’ın menfaatine olan belgeler hiç bir yerde saklanmaz Kayhan bey ve Hürser Tekinoktay elinde belgelerle dolaşmaz belgeleri mahkemeye sunar.
Biz sporcuyuz her şeye açık ve net yaklaşır ve tabiki önce kulübümüzü ve onun menfaatlerini düşünürüz..
Benim gözümde bu hukuk departmanının meşruluğu tartışılır hale gelmiş ve geçmektedir.
Bizim avukatımız mısınız yoksa kişilerin avukatı mısınız ?”

tekinoktay

Kayhan Turan’ın Futbol A.Ş. Genel Kurul tutanaklarına yansıyan sözleri şöyleydi:

“Fulya davası dediğiniz dava bir fulya davası değildir. Dernek yöneticilerinin ibrasına ilişkin bir davadır. Bu konuda açılan iki dava birleşmiştir. Dava dayanakları Del Bosque, Ferrari ve Fulya’daki aşçıoğlu inşaatına ilişkindir. Gerekçeli karar gelsin ona göre bir karar verilecektir. Kulübe açılan bir davadır. Açılan davada davalı Beşiktaş Jimnastik Kulübü Derneğidir.
Fulya ile ilgili tahkime gidildi. Dosya yargıtayda. Hürser Tekinoktay Fulya davası yani ibra edilmeme davası ile ilgili belgeler olduğunu söyledi. Biz de kendisine belgeleri getirin dedik, ancak aramalarıma rağmen gelmedi. Mahkemece ibra edilmeme kararından sonra yeniden oylama gibi kanunda bir usül yok. Artık yönetim ibra edilmemiştir.” (besiktaspostasi)

Önceki İçerikNilay Yılmaz, Arda haberleri bombardımanına isyan etti: Yeter artık Arda!
Sonraki İçerikErman Toroğlu, TSYD başkanına açık mektup yazdı: Logoyu değiştirirken kime sordun Oğuz kardeş!

2 YORUMLAR

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz