Brezilya’nın Sport Club do Recife takımı, sahasında yaşanan şiddet olaylarından mağdur olunca, çözümü holiganların annelerini maça getirmekte buldu. Holiganların annelerinin önünde kavga etmeyeceğini akıl eden Recife kulübü yetkilileri ve Ogilvy firması, ezeli rakipleri Nautico ile oynanacak müsabakaya 30 anneyi görevli olarak davet etti. Askeri polis tarafından eğitim verilen kadınlar, ‘Güvenlik Anneleri’ yazan yelekler ile maçta hazır bulundu.

Yetkilileri tarafından alınan bu ilginç önlem sayesinde yaşanan şiddet olaylarıyla ünlü olan Recife-Nautico derbisinde hiçbir tutuklanma olayı meydana gelmedi. Halkla ilişkiler firması Ogilvy’nin Başkan Yardımcısı Aricio Fortes, “Amacımız en fanatik taraftarlarda bir farkındalık duygusu geliştirmek ve bir anlamda stadyumlara barış getirmekti” şeklinde konuştu ve sözlerini “Kimse annesinin önünde kavga etmek istemez” diyerek sonlandırdı. Recife’nin 1-0’lık üstünlüğüyle sonuçlanıp hiçbir ciddi olayın yaşanmadığı derbi sonrası bu ilginç uygulamaBrezilya’da büyük ilgi çekti.
Bir futbol kulübünün bir halka ilişkiler firması ile ortaklaşa geliştirdiği fikrin iyi sonuç vermesi ileride gerçekleştirilebilecek benzer uygulamalar için cesaret verdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here