Süper Lig ekiplerinden Çaykur Rizespor‘da kısa süre önce göreve gelen Marius Sumudica ile yolların ayrıldığı açıklandı. Karadeniz ekibinin başında 7 maça çıkan Rumen teknik adam galibiyet ile tanışamamıştı.

Rizespor yönetimi açıkladı:

“Marius Ninel Şumudica ile Yollarımız Ayrıldı. Teknik direktör Marius Ninel Şumudica ile karşılıklı anlaşılarak sözleşmesinin feshi gerçekleşmiştir.

Sayın Şumudica’ya yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür eder, bundan sonraki futbol kariyerinde başarılar dileriz.”

Sumudica berabere biten Sivasspor maçı sonrası yaptığı açıklama ile olay olmuştu: ”Her şeyin eksikliğini hissediyoruz. Bazen hoca hatalı olabilir. Sadece bir soru sormak istiyorum. Tomas iyi hoca değil. Ünal Karaman iyi hoca değil. Sumudica iyi hoca değil. Takıma kim gelmeli? 80 dakika 11’e 10 oynadık. 1 şut çekemedik. Bu video oyunu değil. Elimden gelen bu. Bütün hocalık yeteneklerimi uyguladım ama olmadı. Kayseri’de başarılı oldum. Gaziantep’te başarılı oldum. Her gün tesislere 3-4 saat önceden geliyorum çalışmak için. Her gün bütün analizleri yaptık. Oyuncularıma gösterdim. Herkes futbol için çalışıyor. Benim gibi herkes ailesinden uzak. Ancak Rize’de yapamadım. Benim kontratım var. Oyuncularım, yönetim, taraftar benimle mutlu değillerse oturup konuşuruz. Yarın buraya Mourinho gelse başarılı olamaz. Bir tane dribbling yapamadı oyuncularım. Kaleye şutumuz yok. Bunu ben çalışmayacağım. İçki içmiyorum. Futbolu düşünüyorum. Son dakikada faul kazandık. Arkadaşımız geriye, yana oynuyor. Bu hocalık değil. Ben aynı Sumudica’yım. Futbolla yatıp, futbolla kalkıyorum ama maalesef olmuyor.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here