KLOPP: ÖDEMEYİ  BİZ YAPIYORUZ, MİLLİ TAKIMA OYUNCU GÖNDERMİYORUM, KULÜPTE KALSINLAR.

JURGEN KLOPP, Milli Takım kampından geri döndüklerinde otellerde 10 günlük karantinaya alınmak zorunda kalırlarsa, Liverpool’lu oyuncularından hiçbirinin bu ay uluslararası görevde seyahat etmesine izin vermeyeceklerini açıkladı.
Kırmızı listedeki seyahat yasağı olan 33 ülkeden gelenler için karantina uygulamasına, Brezilyalı Alisson, Roberto Firmino ve Fabinho’nun yanı sıra Portekiz’li Diogo Jota takılıyor.


İNGİLTERE’YE DÖNÜŞTE KARANTİNA VAR!

15 Şubat’tan itibaren İngiltere’ye 33 “kırmızı liste” ülkesinden dönen yolcuların havaalanından direkt olarak on gün boyunca otelde karantina günlerini doldurmaları gerekiyor. Türkiye, karantina uygulaması yapılacak 33 kırmızı liste ülkesinden biri olmadığı için Ozan Kabak’ın bu ay yapılacak milli maçlara davet edilmesi halinde gelmesine bir engel bulunmuyor.

FIFA YEŞİL IŞIK YAKTI

FIFA, düzenlemelerden etkilenebilecek oyuncuların Milli Takım kamplarına katılarak birleşmesini önlemek için kulüplere izin verdi ve Liverpool patronu Klopp bunu uygulamayı planlıyor.
Jürgen Klopp, “Bütün kulüpler, aynı problemle karşı karşıyalar. Oyuncularımızın gitmesine izin veremeyeceğimiz ve sonra geri döndüklerinde oyuncularımızı bir otelde on günlük karantina altına alarak durumu sıralayamayacağımız konusunda hemfikiriz” dedi ve şöyle devam etti; “Farklı Futbol Federasyon’ları ihtiyaçlarını anlıyorum, ancak bu herkesi mutlu edemeyeceğimiz ve oyunculara kulüpler tarafından ödeme yapıldığını kabul etmemiz gereken bir zaman. Bu yüzden birinci önceliğimiz olması gerektiği anlamına geliyor. Oynadığımız yer açısından tüm durum Şampiyonlar Ligi’ne benziyor ve son saniyeye kadar beklemeniz gerekiyor çünkü insanların karar vermek için zamana ihtiyacı var.Biz sadece başkalarının karar verdiği şeyle ilgileniyoruz, bu yüzden buna alıştık. Ama sanırım herkes oyuncuların ülkesi için oynamasına izin veremeyeceğimiz konusunda hemfikir.” 

MOURINHO: ENDİŞELİYİM

Tottenham menajeri Jose Mourinho uluslararası arayla ilgili sorunları olduğunu itiraf etti ve şöyle dedi; “Kulüpte, her seviyede endişelerim var, sadece koçun seviyesinde ya da (33 ülkeyi kaplıyan kırmızı liste hakkında) değil. Diğer alanlarla ilgili endişelerim de var. “ (Rıdvan ERTUĞ- Londra)

Önceki İçerik“Buraya Mourinho gelse başarılı olamaz” demişti. Çaykur Rizespor, Sumudica ile yollarını ayırdı
Sonraki İçerikRibaund dergisi Mart sayısını kadın basketboluna ayırdı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz