Şenol Güneş Size Hem İtibar Hemde Sermaye Bıraktı

Bursaspor ile Beşiktaş arasında geçtiğimiz hafta oynanan müsabakayı izledim. Beşiktaş şansı ile kazandı. Futbol şansın yanında oldu mu, bir de doğru işler yaptın mı “Allah insana yürü ya kulum” diyor. Şenol Güneş de maçtan sonra söyledi zaten, “İlk kez bu sezon bir takım maçımızda bizden üstün oynadı” diye.

Beni ilgilendiren saha içindeki mücadeleden sonra saha dışında kaybetmenin yangını ile bağıranların ağzından çıkanlar ve tribünlerde ki o iğrenç küfürler!

Teknik adamını bir ay önce hakaret edip göndermeye çalışan bir taraftar topluluğunu, rakip oyuncu korner atarken su şişesi ve sahaya yabancı cisimler atan futbol cahillerini, bir sezon önce baş tacı ettikleri teknik direktöre koro halinde küfreden ve adına taraftar diyenleri hiç bir stadyumda kimse görmek istemez.. İster Bursa olsun, ister Trabzon olsun. Ya da hiç fark etmez Ankara ve İstanbul olsun.. Ayıp her yerde ayıptır.

Futbolun içinde sabıkalı oyucular, taraftarlar ne kadar istenmiyorsa ağzından çıkandan haberi olmayan yöneticilerde o kadar istenmiyor. Zaten futbolcu ve taraftara kin tohumlarını eken de bu kendini bilmez yöneticilerdir. “Hakemi ben gelene kadar stadyumdan çıkarmayın” diyen ile Şenol Güneş için Beşiktaş’tan ayrıldığı zaman da “Beşiktaşlılar ondan nefret edecek. Trabzon’da taksiye binin, Şenol Güneş deyin herkes nefret ediyor” diyen insan da futbol cahilidir!

Ülkemizi Dünya 3.sü yapmış. Trabzonspor’un kazandığı onlarca kupada alın teri olan, size göre 6 bana göre 7 şampiyonluğunda imzası olan bir teknik adam ile camiası ve şehri için bunları söylemek sağlıklı bir düşünce değil!

Bu kafaları futboldan arındırmak ve uzaklaştırmak gerekir. Trabzon’da adını taşıyan cadde yer alırken Bursaspor Asbaşkan Kemal Güler’in yer alması beni şaşırttı.

Şimdi Kemal Güler’e hatırlatmak istiyorum. Şampiyonluğunuzu bile Şenol Güneş’e borçlusunuz. O Güneş ki Kadıköy’de Fenerbahçe’ye direnemeseydi senin kulübün tarihin sayfasında yer alamayacaktı.

Şampiyon olduğunuz kadrodan kaç oyuncuyu paraya çevirdiniz? Hangi oyuncunuz para etti? Bir ona bakın bir de Şenol Güneş’in başında olduğu geçtiğimiz sezon 6. olan kadronuzdan kaç oyuncu sattığınıza, ne kadar para kazandığınıza… Fernandao’yu gol kralı yaptı, sattınız. Bitmiş Volkan Şen’i yıldız yaptı, milli yaptı sattınız.. Şener için aynı sözleri kullanmak mümkün. Hem yıldız bıraktı hem de sermaye. Ozan Tufan, Güneş olmasaydı “Fufan” olurdu!

Şimdi size gelelim Kemal Güler bey.. Trabzon’a gelmenize gerek yok. Bursa’da bir taksiye binin dolaşın ve Şenol Güneş’in adını söyleyin. Hem taksi parasını ödemezsiniz hem de bakın ne cevaplar alırsınız.

Siz kısa pantolonla plastik topun peşinden koşarken babanız Şenol Güneş’i hayranlıkla izliyordu.. Unutmayın, futbola kavga değil güzellikleri katarak destek olabilirsiniz.

CEVAT KOL- sporyorum.com.tr

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here